Arabia Saudyjska wciąż niepokonana w meczach towarzyskich. To przestroga dla Polaków?

Strona głównaPolska na MundialuRywale PolskiArabia Saudyjska wciąż niepokonana w meczach towarzyskich. To przestroga dla Polaków?

Arabia Saudyjska od końca września rozegrała sześć meczów towarzyskich, by lepiej przygotować się do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Świata w Katarze. Przed rywalem biało-czerwonych jeszcze dwa spotkania testowe, lecz dotychczasowe wyniki „outsidera” grupy robią wrażenie. Przeciwnik Polaków od wspomnianego czasu jeszcze nie przegrał meczu.

Przygotowania Arabii Saudyjskiej do mundialu

Arabia Saudyjska rozegra najwięcej sparingów w trakcie okresu przygotowawczego przed Mundialem w Katarze. Pozwoliło na to między innymi zakończenie rozgrywek w lidze arabskiej, w której na co dzień grają podopieczni Hervé Renarda. Od końca września do 16 listopada rywal biało-czerwonych miał zaplanowanych aż osiem sparingów. Do tej pory rozegrano sześć i rezultaty, jakkolwiek to nie zabrzmi, mogą być imponujące.

Arabia miała być czerwoną latarnią „polskiej” grupy. Wróżono jej, że nie zdobędzie punktów, a nawet miano w zwyczaju zawczasu dopisywać Polakom komplet „oczek” za bezpośredni mecz. Okazuje się, że sytuacja może potoczyć się zupełnie inaczej.

Niepokonani piłkarze Renarda

Arabia Saudyjska od września mierzyła się kolejno z Ekwadorem, Stanami Zjednoczonymi, Macedonią Północną, Albanią, Hondurasem i Islandią. Bilans tych sześciu spotkań może być zadowalający dla francuskiego szkoleniowca, bowiem jego ekipa ani razu nie przegrała! Wygrała z kolei dwa mecze, a cztery zremisowała. Dokładne rezultaty prezentujemy poniżej.

  • 23.09; Arabia Saudyjska – Ekwador 0:0
  • 27.09; USA – Arabia Saudyjska 0:0
  • 22.10; Arabia Saudyjska – Macedonia Północna 1:0 (strzelec gola: Saleh Al Shehri)
  • 26.10; Arabia Saudyjska – Albania 1:1 (strzelec gola: Saleh Al Shehri)
  • 30.10; Arabia Saudyjska – Honduras 0:0
  • 06.11; Isalndia – Arabia Saudyjska 0:1 (strzelec gola: Saud Abdulhamid)

Wydaje się, że Arabia Saudyjska poradziła sobie z problemami, z którymi borykała się jeszcze w czerwcu. Udowodnił to zwłaszcza pojedynek z reprezentacją Islandii, za który mundialowy rywal biało-czerwonych zebrał sporo pochwał. Mecz Polska – Arabia Saudyjska 26 listopada na Mistrzostwach Świata w Katarze.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...