Dawid Kownacki z kolejnym dobrym występem na zapleczu Bundesligi

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąDawid Kownacki z kolejnym dobrym występem na zapleczu Bundesligi

Początek sezonu 2021/22 dla Dawida Kownackiego jest niezwykle udany. W piątkowy wieczór Dawid Kownacki ponownie wpisał się na listę strzelców, a do tego dołożył asystę. Jego Fortuna Düsseldorf w 6. kolejce 2. Bundesligi efektownie pokonała 4:0 przed własną publicznością Jahn Regensburg. Napastnik reprezentacji Polski przebywał na boisku do 84. minuty. Niestety cały mecz na ławce rezerwowych spędził Michał Karbownik.

Kownacki pomoże w walce o awans do Bundesligi

Jeszcze przed rozpoczęciem tego sezonu wydawało się, że Dawid Kownacki pozostaje na wylocie z Fortuny. W poprzednim sezonie grał na wypożyczeniu w Lechu Poznań i mało kto przypuszczał, że tym razem stanie się ważnym ogniwem zespołu z Düsseldorfu. Tak się jednak stało. Tym razem Dawid Kownacki poprowadził swój zespół do efektownego zwycięstwa 4:0 z Jahn Regensburg. Polski napastnik wyszedł w pierwszym składzie swojej drużyny na mecz 6. kolejki. Do przerwy nie oglądaliśmy bramek.

Po przerwie jednak popularny „Kownaś” wziął się do roboty. W 59. napastnik asystował przy bramce Daniela Ginczka, który wyprowadził zespół na prowadzenie. Zaledwie sześć minut później polski zawodnik podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i strzałem z rzutu karnego pokonał bramkarza rywali. Dla Fortuny trafiali jeszcze Felix Klaus i Shinta Appelkamp. Dawid Kownacki przebywał na murawie do 84. minuty. Niestety z ławki nie podniósł się Michał Karbownik, który przebywa w drugoligowej niemieckiej drużynie na wypożyczeniu.

Fortuna walczy o awans

Fortuna Düsseldorf w tym sezonie może włączyć się do walki o awans do Bundesligi. Po niecałej szóstej kolejce zespół Polaków zajmuje trzecie miejsce w lidze z dorobkiem 11 punktów. Zadanie nie będzie proste, ponieważ w gronie głównych rywali do awansu zostają m.in.: Hamburger SV, Arminia Bielefeld, Paderborn i Darmstadt. Dawid Kownacki w pierwszych sześciu meczach tego sezonu zanotował już trzy trafienia i dwie asysty. Jest wiceliderem strzelców 2. Bundesligi.