STS KOD PROMOCYJNY

Fabiański obronił rzut karny w Premier League. Po raz 17 w karierze!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąFabiański obronił rzut karny w Premier League. Po raz 17 w karierze!

Łukasz Fabiański im starszy, tym lepszy. Przynajmniej w rzutach karnych. Bramkarz West Ham United obronił jedenastkę wykonywaną przez Jorginho w meczu z Chelsea. Dla polskiego golkipera był to trzeci obroniony karny w tym sezonie ligi angielskiej.

37 lat na karku, ale trzeba przyznać, że Łukasz Fabiański pięknie się starzeje, a raczej przeżywa kolejną już młodość. Obecny sezon w Premier League jest udany dla West Hamu, ale dla polskiego golkipera tym bardziej. „Młoty” wciąż walczą o miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach, a „Fabian” może się skupić na śrubowaniu statystyk. Jedna rubryka wygląda już bardzo dobrze. To rzuty karne.

Fabian zatrzymał Jorginho

W tym sezonie ligi angielskiej Fabiański obronił już trzy rzuty karne, w całej seniorskiej karierze było ich aż siedemnaście. W weekend Polak obronił strzał reprezentanta Włoch Jorginho w meczu z Chelsea. Co prawda piłkarz „The Blues” fatalnie wykonał jedenastkę, ale Łukasz zachował czujność i nie dał się zmylić. Choć miało to miejsce w 87. minucie derbowego meczu, to niestety Fabiański nie został bohaterem meczu, bo Chelsea w doliczonym czasie gry zdobyła bramkę na wagę trzech punktów.

ZOBACZ TAKŻE: Premier League – transmisje

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...