Grzegorz Krychowiak jest już w Grecji. Transfer reprezentanta Polski do AEK-u Ateny przesądzony

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąGrzegorz Krychowiak jest już w Grecji. Transfer reprezentanta Polski do AEK-u Ateny...

Wyjaśniła się przyszłość Grzegorza Krychowiaka. Reprezentant Polski zagra w AEK-u Ateny. Grecki klub opublikował już wideo z lotniska z udziałem Polaka.

Niepewna przyszłość

W świetle aktualnych wydarzeń na wschodzie Europy i militarnej agresji Rosji na Ukrainę, Grzegorz Krychowiak zdecydował się na zmianę klubowych barw. Z początku nie było pewne, czy uda się dopiąć cały proces ze względów prawnych, lecz ostatecznie FIFA pozwoliła obcokrajowcom opuścić ich kluby w lidze rosyjskiej. Krychowiak nie narzekał na brak zainteresowania. Chodziły głosy, że ściągnąć go do siebie marzyła także Legia, jednak okazało się, że to za wysokie progi dla Mistrzów Polski. Ostatecznie 32-letni pomocnik zdecydował się na propozycję z Aten.

„Jest tutaj!” – napisał grecki klub na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Krychowiak ze względu na zawieszenie połączeń lotniczych z Rosji, musiał najpierw udać się do Turcji, skąd odleciał do Grecji.

9 meczów w AEK-u Ateny

Krychowiak trafił do greckiego klubu na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2022 roku. To oznacza, że czeka na niego 9 spotkań. Regularna gra jest tutaj bardzo ważna, ponieważ 32-latek jest kluczowym piłkarzem dla Czesława Michniewicza w kontekście najbliższych meczów reprezentacji Polski. W AEK-u spotka też innego kadrowicza — Damiana Szymańskiego. Co prawda Polak nie zarobi tu tyle, co w Rosji, ale przecież nie o pieniądze chodziło w tym wypadku.

Drużyna z Aten po 27. kolejkach zajmuje trzecie miejsce w lidze greckiej w grupie mistrzowskiej. AEK ma 9 punktów straty do wicelidera – PAOK Saloniki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....