STS KOD PROMOCYJNY

Lech poznał rywala w el. Ligi Mistrzów. Najtrudniejszy przeciwnik?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaLech poznał rywala w el. Ligi Mistrzów. Najtrudniejszy przeciwnik?

Tradycyjnie już w szwajcarskim Nyonie rozlosowano pary I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrz Polski, Lech Poznań nie miał szczęścia i trafił teoretycznie na najmocniejszego przeciwnika, którego mógł wyeliminować. To azerski Karabach Agdam.

Dzień przed losowaniem I rundy „Kolejorz” poznał potencjalnych rywali. Wiadomo było, że trafi kogoś z tej grupy:

  • Slovan Bratysława (Słowacja)
  • Karabach Agdam (Azerbejdżan)
  • Sheriff Tyraspol (Mołdawia)
  • Lincoln Red Imps (Gibraltar)
  • Shamrock Rovers (Irlandia)

W samo południe we wtorek wszystko już było jasne, a przeciwnikiem w I rundzie eliminacji będzie drużyna z Azerbejdżanu. To najmocniejszy rywal z tego koszyka. Zespół, który w ostatnich latach regularnie gra w fazie pucharowej europejskich pucharów.

Mecze odbędą się 5-6 oraz 12-13 lipca. Przy Bułgarskiej w poznaniu zostanie rozegrany pierwszy mecz. W środowym losowaniu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów para Lech Poznań – Karabach Agdam będzie rozstawiona. Przeciwnik „Kolejorza” jest aktualnym mistrzem Azerbejdżanu i zdobywcą krajowego pucharu. Polski zespoły nie mają najlepszych wspomnień z rywalizacji z Karabachem.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...