Kolejny Polak w Ligue 1. Łukasz Poręba od lata w RC Lens!

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąKolejny Polak w Ligue 1. Łukasz Poręba od lata w RC Lens!

Dwóch Polaków w jednym francuskim klubie? Proszę bardzo! Pomocnik Zagłębia Lubin Łukasz Poręba podpisał kontrakt z RC Lens, którego barw broni Przemysław Frankowski. Zawodnik dołączy do nowych kolegów po sezonie.

Sześciu Polaków we Francji

W sezonie 2021/22 w lidze francuskiej występuje pięciu polskich piłkarzy. Grono to w kolejnych rozgrywkach się powiększy (o ile ktoś nie zmieni pracodawcy). Kontrakt obowiązujący od lata podpisał Łukasz Poręba. 21-latek od dawna wzbudzał zainteresowanie Legii Warszawa i zagranicznych klubów m.in. z Włoch czy Hiszpanii. Mówiło się, że może odejść już tej zimy, ale oferty nie były satysfakcjonujące dla „miedziowych”. Latem Poręba będzie już wolnym zawodnikiem, dlatego mógł od stycznia podpisać umowę. Tak też się stało. Wybór padł na RC Lens i 5-letni kontrakt.

Dobry w Ekstraklasie. W Lens spora konkurencja

Poręba w Ekstraklasie gra od 2018 roku i zaliczył już 78 występów. Zagłębie Lubin ma otrzymać ok. 400 tys. euro ekwiwalentu za wyszkolenie pomocnika. W RC Lens jednak trudno mu będzie o podstawowy skład, bowiem konkurencja w dziewiątej drużynie Ligue 1 jest spora. Obecnie do gry w środku pomocy są tacy piłkarze, jak Seko Fofana, Patrick Berg oraz doświadczony Yannick Cahuzac. Lens ma sprzedać Cheicka Doucoure, ale niewiele to może zmienić w kwestii szans na grę. Poręba na początku będzie się musiał zaaklimatyzować i uczyć ligi francuskiej.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...