STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Lech – Djurgardens IF. Szwedzi rywalem mistrzów Polski!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaLech - Djurgardens IF. Szwedzi rywalem mistrzów Polski!

Była Norwegia, czas na Szwecję. W Nyonie wylosowano przeciwnika Lecha Poznań w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Mecze odbędą się 9 i 16 marca.

Lech pokonując 1:0 Bodo/Glimt zapewnił sobie awans w dwumeczu do 1/8 finału. Żaden polski klub od 32 lat nie dokonał tego wiosną w europejskich pucharach. W Poznaniu świętowano, ale zastanawiano się na kogo mogą trafić mistrzowie Polski.

Trzeba przyznać, że losowanie w Nyonie było sprzyjające, bo poznaniacy nie zagrają ani z angielskim West Hamem, hiszpańskim Villarreal (z którym grali w w fazie grupowej), czy francuską Niceą. Los skojarzył „Kolejorza” ze szwedzkim Djurgardens IF. Był to zespół z najniższym współczynnikiem wśród rozstawionych drużyn.

Djurgardens w niedawno zakończonym sezonie 2022 rodzimej ekstraklasy zajął drugie miejsce. W Szwecji gra się systemem wiosna-jesień, więc dopiero w kwietniu ruszą kolejne rozgrywki. Djurgardens, podobnie jak Bodo/Glimt, gra na sztucznej murawie.

Jaki jest bilans polskich drużyn ze szwedzkimi? W miarę wyrównany: 12 wygranych polskich ekip, 7 remisów i 15 triumfów Szwedów.

Co ciekawe, w składzie Lecha jest aż trzech Szwedów: kapitan Mikael Ishak, Jesper Karlstroem i Filip Dagerstal.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...