Lech Poznań postawił się faworytom w Młodzieżowej Lidze Mistrzów

Strona głównaPiłka nożnaLech Poznań postawił się faworytom w Młodzieżowej Lidze Mistrzów

Młodzi piłkarze Lecha Poznań zremisowali 1:1 z francuskim FC Nantes w pierwszym meczu rundy zwycięzców w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Spotkanie rozegrano we Wronkach. Zespół Lecha Poznań prowadził po bramce Norberta Pacławskiego. Niestety wyniku 1:0 nie udało się utrzymać do końca spotkania. W drugiej połowie rywale doprowadzili do wyrównania. Awans do decydującej fazy play-off rozstrzygnie się 25 października w Nantes.

Poznaniacy blisko sprawienia niespodzianki

Młodzieżowa Liga Mistrzów ma oryginalny charakter. W tradycyjnych grupach rywalizują te same zespoły, których pierwsze drużyny walczą w głównej Champions League. Równolegle do tego rozgrywane są zmagania mistrzów krajowych, którzy nie zakwalifikowali się do fazy grupowej. To tzw. runda zwycięzców, a w niej Polskę w tym roku reprezentuje Lech Poznań. Pierwszy mecz fazy play-off poznaniacy rozgrywali we Wronkach, gdzie podejmowali mistrza Francji u-19 FC Nantes. W zespole z Poznania oglądaliśmy m.in. Michała Gurgula, który kilka dni temu zdobył premierową bramkę w Ekstraklasie.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla zawodników Lecha Poznań. W 35. minucie do siatki trafił Norbert Pacławski i podopieczni Bartosza Bochińskiego zyskali przewagę. Jednobramkowe prowadzenie Kolejorza utrzymywało się dość długo. Niestety w drugiej połowie rywale doprowadzili do wyrównania. Bramkę na wagę remisu w 68. minucie zdobył Sankoumba Touré. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i sprawa awansu nie jest rozstrzygnięta. Do rewanżu dojdzie 25 października w Nantes. Tam Lech Poznań powalczy o sprawienie niespodzianki i wyeliminowanie faworyzowanych Francuzów. Stawką dwumeczu jest awans do finału rundy zwycięzców.

Lech Poznań U-19 – FC Nantes U-19 1:1 (1:0)

Co w przypadku awansu?

Jeżeli młodzi piłkarze Lecha Poznań pokonają w dwumeczu FC Nantes, to awansują do finału rundy zwycięzców. Mogą zagrać tam z lepszym z party Malmö FF (Szwecja) – HJK Helsinki (Finlandia). Wygrana na tym etapie kwalifikuje zespół do rywalizacji o trofeum Młodzieżowej Ligi Mistrzów w fazie pucharowej, gdzie wystąpią najmocniejsze drużyny Starego Kontynentu. Trofeum wywalczonego przed rokiem broni holenderskie AZ Alkmaar.