Forma Frankowskiego rośnie. Gol i jedenastka kolejki we Francji!

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąForma Frankowskiego rośnie. Gol i jedenastka kolejki we Francji!

Znów gra jak z nut. Przemysław Frankowski zdobył bramkę w derbowym meczu Lens z Lille. Skrzydłowy trafił też do jedenastki kolejki wybranej przez „France Football”.

Frankowski ma spore szanse pojechać na Mundial 2022 do Kataru. Droga do reprezentacji wiedzie jednak przez dobre występy w Ligue 1. Poprzednie miesiące daleki były od ideału, ale chyba skrzydłowy wraca na właściwe tory. Dobitnym przykładem jest jego ostatni mecz. Polak trafił do bramki Lille już w piątek minucie, a ostatecznie Lens wygrało 2:1. Był to pierwszy gol Frankowskiego od listopada, gdy trafił w meczu z Troyes.

W tym sezonie Frankowski ma już na koncie pięć goli i cztery asysty odkąd przed sezonem zamienił amerykańską ligę MLS na Ligue 1. Polak po derbowym występie został też doceniony przez francuskie media. „L’Equipe” wybrała skrzydłowego do jedenastki kolejki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...