STS KOD PROMOCYJNY

Forma Frankowskiego rośnie. Gol i jedenastka kolejki we Francji!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąForma Frankowskiego rośnie. Gol i jedenastka kolejki we Francji!

Znów gra jak z nut. Przemysław Frankowski zdobył bramkę w derbowym meczu Lens z Lille. Skrzydłowy trafił też do jedenastki kolejki wybranej przez „France Football”.

Frankowski ma spore szanse pojechać na Mundial 2022 do Kataru. Droga do reprezentacji wiedzie jednak przez dobre występy w Ligue 1. Poprzednie miesiące daleki były od ideału, ale chyba skrzydłowy wraca na właściwe tory. Dobitnym przykładem jest jego ostatni mecz. Polak trafił do bramki Lille już w piątek minucie, a ostatecznie Lens wygrało 2:1. Był to pierwszy gol Frankowskiego od listopada, gdy trafił w meczu z Troyes.

W tym sezonie Frankowski ma już na koncie pięć goli i cztery asysty odkąd przed sezonem zamienił amerykańską ligę MLS na Ligue 1. Polak po derbowym występie został też doceniony przez francuskie media. „L’Equipe” wybrała skrzydłowego do jedenastki kolejki.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...