Młodzi reprezentanci Polski wygrali 2:0 z Albanią w meczu towarzyskim

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiMłodzi reprezentanci Polski wygrali 2:0 z Albanią w meczu towarzyskim

Reprezentanci Polski do lat 21. w piłce nożnej pokonali 2:0 Albanię w meczu towarzyskim. Drużyna Michała Probierza przebywa aktualnie na zgrupowaniu w Turcji i przygotowuje się do meczów o punkty. Bramki dla naszej młodzieżówki strzelali: Mateusz Musiałowski i Szymon Włodarczyk. Liczymy na to, że w ślady swoich młodszych kolegów pójdą reprezentanci Polski prowadzeni przez Fernando Santosa, którzy z Albanią zmierzą się w meczu eliminacji Euro 2024.

Do przerwy 1:0 dla Polaków

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny Michała Probierza. Już w 11. minucie biało-czerwonych na prowadzenie wyprowadził Mateusz Musiałowski z młodzieżowych drużyn Liverpoolu. Polak zdecydował się na strzał lewą nogą z okolicy 11. metra i pokonał bramkarza rywali. Po strzeleniu bramki Polacy kontrolowali przebieg gry i nie na wiele pozwalali rywalom. Z drugiej strony podopieczni Michała Probierza stwarzali kolejne sytuacje, jednak brakowało im skuteczności. Do przerwy było 1:0

Szymon Włodarczyk ustalił wynik meczu

Po przerwie obraz gry się nie zmienił i wciąż to biało-czerwoni byli stroną kontrolującą mecz. W polskiej drużynie nastąpiło wiele zmian, a Michał Probierz sprawdzał różne ustawienia. Wynik 1:0 utrzymywał się do 81. minuty. Wówczas Szymon Włodarczyk wyszedł do prostopadłego podania w pole karne i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Polacy wyszli na prowadzenie 2:0 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Po raz drugi z rzędu biało-czerwoni zagrali na zero z tyłu. Przed kilkoma dniami bezbramkowo zremisowali z Austriakami.

Polska U-21 – Albania U-21 2:0 (1:0)

Czy pierwsza reprezentacja pójdzie w ich ślady?

Liczymy na to, że pierwsza reprezentacja pójdzie w ślady młodszych kolegów. Kilka godzin po zakończeniu meczu młodzieżówek rozpocznie się spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tam Polacy podejmą Albanię w drugiej kolejce eliminacji Mistrzostw Europy 2024. Biało-czerwoni będą chcieli zmazać plamę po porażce 1:3 z Czechami, a Fernando Santos liczy na pierwsze zwycięstwo w roli szkoleniowca Polaków.