STS KOD PROMOCYJNY

Oskar Zawada najlepszym piłkarzem sezonu w australijskiej A-League

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąOskar Zawada najlepszym piłkarzem sezonu w australijskiej A-League

Oskar Zawada ma za sobą świetny sezon w barwach Wellington Phoenix, które występuje w australijskiej A-League. Polski napastnik właśnie został wybrany najlepszym piłkarzem roku w głosowaniu kibiców. W minionym sezonie zdobył aż 15 bramek i należał do najlepszych zawodników rozgrywek. Niestety jego zespół nie włączył się do walki o medale. Po dobrym sezonie zainteresowanie Oskarem Zawadą wykazuje kilka zespołów. Nie jest wykluczone, że po roku gry opuści daleką Australię i trafi do mocniejszej ligi.

Polak najlepszy w głosowaniu kibiców 

Po swoim pierwszym sezonie w Australii Oskar Zawada wygrał głosowanie kibiców i został wybrany najlepszym piłkarzem A-League. To tylko potwierdza to, że w ciągu kilku miesięcy stał się prawdziwą gwiazdą. W klubowym sklepie kibice wykupują jego koszulki. Oskar Zawada ceniony jest nie tylko za skuteczność, ale również za pracę, którą wykonuje na całej długości boiska. 

Czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców A-League

Oskar Zawada zajął czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców australijskiej A-League. Polak wystąpił w 25. meczach, w których strzelił 15 goli. Dołożył do tego dwie asysty. Tym samym został najlepszym zagranicznym strzelcem rozgrywek. Co ciekawe Polak swoje bramki zdobył w 15. meczach. Ani razu nie trafił w jednym spotkaniu więcej niż raz. To tylko potwierdza jego dużą regularność. Dzięki temu szybko stał się nie tylko ulubieńcem kibiców Wellington Phoenix, ale też jedną z największych gwiazd ligi A-League. 

Co dalej z Oskarem Zawadą?

Końcówkę sezonu 2021/22 Oskar Zawada spędził jeszcze w ekstraklasowej Stali Mielec. Później zdecydował się na wyjazd do dalekiej Nowej Zelandii, gdzie podpisał kontrakt z zespołem Wellington Phoenix. Zespół ten na co dzień występuje w A-League. Polak poprowadził drużynę do szóstego miejsca w lidze w sezonie zasadniczym. Dzięki temu dość nieoczekiwanie Wellington awansowało do fazy play-off. Ostatecznie drużyna ta odpadła w ćwierćfinale po porażce z Adelaide United. Po dobrym sezonie zainteresowanie Oskarem Zawadą wyraża kilka drużyn z mocniejszych lig w Europie. Na ten moment nie wiadomo, czy Oskar Zawada pozostanie w dalekiej Nowej Zelandii, czy jednak zdecyduje się na podbicie innej ligi. Jego przyszłość powinna rozstrzygnąć się w najbliższych tygodniach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...