Rafał Gikiewicz piłkarzem 7. kolejki Bundesligi. Robert Gumny w 11

Autor
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąRafał Gikiewicz piłkarzem 7. kolejki Bundesligi. Robert Gumny w 11

Niezwykle udany weekend za naszymi rodakami grającymi na co dzień w FC Augsburg Rafałem Gikiewiczem i Robertem Gumnym. W małych derbach Bawarii pokonali oni Bayern Monachium, a kluczowe role w spotkaniu odgrywali biało-czerwoni. Rafał Gikiewicz powstrzymał napór rywali i ani razu nie dał się pokonać. Pełne 90 minut na boku obrony rozegrał Robert Gumny. Pierwszy został wybrany piłkarzem 7. kolejki Bundesligi, a drugi znalazł się w najlepszej jedenastce magazynu Kicker. 

Polska skała w bramce Augsburga

Spotkanie miało niezwykle ważne znaczenie dla graczy z Augsburga. Średnio zaczęli sezon i chcą dobrze punktować, aby oddalić się od strefy spadkowej. Ponadto małe derby Bawarii zawsze dodatkowo podgrzewają atmosferę. Już tradycyjnie w bramce FC Augsburg od pierwszych minut oglądaliśmy 34-letniego Rafała Gikiewicza, który wciąż czeka na ewentualne powołanie do reprezentacji Polski. Golkiper był prawdziwą skałą i w meczu 7. kolejki Bundesligi nie dał się pokonać rywalom. Obronił siedem celnych strzałów (z 21 wszystkich oddanych przez monachijczyków). Ponadto znakomicie spisywał się nie tylko na linii, ale także na przedpolu. Dyrygował linią obrony zespołu skazywanego na pożarcie i walnie przyczynił się do wygranej z Bayernem. To kolejny dobry występ Gikiewicza, ponieważ w poprzedniej kolejce w doliczonym czasie gry obronił rzut karny i również utrzymał prowadzenie swojej drużyny z Werderem Brema. 

W nagrodę za kapitalny mecz z Bayernem Rafał Gikiewicz został wybrany piłkarzem 7. kolejki Bundesligi przez renomowany magazyn Kicker. Za swoją grę otrzymał notę 1, która oznacza klasę światową. Tym samym drugi raz w tym sezonie wybrano go piłkarzem kolejki i dołączył do zacnego grona takich bramkarzy jak: Manuel Neuer, Jean-Marie Pfaff, Ron-Robert Zieler, Joerg Schmadtke, Gerhard Heinze, Eike Immel i Guenter Wienhold. Oni również minimum dwa razy w sezonie odbierali to wyróżnienie. 

Robert Gumny w 11 kolejki 

Na pochwały zasługuje również Robert Gumny, który przeciwko Bayernowi rozegrał 90 minut na boku obrony. Reprezentacyjny zawodnik spisywał się znakomicie i uniemożliwiał przeprowadzenie wielu ataków monachijczyków. W nagrodę został wybrany do najlepszej jedenastki kolejki Bundesligi. To jego pierwsze tego typu wyróżnienie w tym sezonie. W przeciwieństwie do swojego starszego kolegi z drużyny, Robert Gumny został powołany przez Czesława Michniewicza na zgrupowanie reprezentacji Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...