Rafał Gikiewicz piłkarzem 7. kolejki Bundesligi. Robert Gumny w 11

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąRafał Gikiewicz piłkarzem 7. kolejki Bundesligi. Robert Gumny w 11

Niezwykle udany weekend za naszymi rodakami grającymi na co dzień w FC Augsburg Rafałem Gikiewiczem i Robertem Gumnym. W małych derbach Bawarii pokonali oni Bayern Monachium, a kluczowe role w spotkaniu odgrywali biało-czerwoni. Rafał Gikiewicz powstrzymał napór rywali i ani razu nie dał się pokonać. Pełne 90 minut na boku obrony rozegrał Robert Gumny. Pierwszy został wybrany piłkarzem 7. kolejki Bundesligi, a drugi znalazł się w najlepszej jedenastce magazynu Kicker. 

Polska skała w bramce Augsburga

Spotkanie miało niezwykle ważne znaczenie dla graczy z Augsburga. Średnio zaczęli sezon i chcą dobrze punktować, aby oddalić się od strefy spadkowej. Ponadto małe derby Bawarii zawsze dodatkowo podgrzewają atmosferę. Już tradycyjnie w bramce FC Augsburg od pierwszych minut oglądaliśmy 34-letniego Rafała Gikiewicza, który wciąż czeka na ewentualne powołanie do reprezentacji Polski. Golkiper był prawdziwą skałą i w meczu 7. kolejki Bundesligi nie dał się pokonać rywalom. Obronił siedem celnych strzałów (z 21 wszystkich oddanych przez monachijczyków). Ponadto znakomicie spisywał się nie tylko na linii, ale także na przedpolu. Dyrygował linią obrony zespołu skazywanego na pożarcie i walnie przyczynił się do wygranej z Bayernem. To kolejny dobry występ Gikiewicza, ponieważ w poprzedniej kolejce w doliczonym czasie gry obronił rzut karny i również utrzymał prowadzenie swojej drużyny z Werderem Brema. 

W nagrodę za kapitalny mecz z Bayernem Rafał Gikiewicz został wybrany piłkarzem 7. kolejki Bundesligi przez renomowany magazyn Kicker. Za swoją grę otrzymał notę 1, która oznacza klasę światową. Tym samym drugi raz w tym sezonie wybrano go piłkarzem kolejki i dołączył do zacnego grona takich bramkarzy jak: Manuel Neuer, Jean-Marie Pfaff, Ron-Robert Zieler, Joerg Schmadtke, Gerhard Heinze, Eike Immel i Guenter Wienhold. Oni również minimum dwa razy w sezonie odbierali to wyróżnienie. 

Robert Gumny w 11 kolejki 

Na pochwały zasługuje również Robert Gumny, który przeciwko Bayernowi rozegrał 90 minut na boku obrony. Reprezentacyjny zawodnik spisywał się znakomicie i uniemożliwiał przeprowadzenie wielu ataków monachijczyków. W nagrodę został wybrany do najlepszej jedenastki kolejki Bundesligi. To jego pierwsze tego typu wyróżnienie w tym sezonie. W przeciwieństwie do swojego starszego kolegi z drużyny, Robert Gumny został powołany przez Czesława Michniewicza na zgrupowanie reprezentacji Polski. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...