STS KOD PROMOCYJNY

Udany rewanż. Polacy lepsi od Czechów w meczu towarzyskim w futsalu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaFutsalUdany rewanż. Polacy lepsi od Czechów w meczu towarzyskim w futsalu

Polacy udanie zrewanżowali się Czechom i wygrali z nimi 4:3 w meczu towarzyskim rozgrywanych w ramach Futsal Week June Challenge w chorwackiej miejscowości Poreč. Spotkanie od początku do końca trzymało w napięciu. Biało-czerwoni przegrywali już 2:3. Końcówka należała jednak do nich. Wygrali 4:3. Później rozegrano dodatkową serię rzutów karnych. W nich Polacy wygrali 5:4. 

Zwycięstwo przechodziło z rąk do rąk 

Przed dwoma dniami w Poreč reprezentacja Polski w futsalu przegrała z Czechami 2:3 w meczu towarzyskim. Rewanż rozegrano w czwartek. Ponownie oglądaliśmy wyrównane starcie drużyn o zbliżonym potencjale. Tym razem jednak o włos lepsi byli podopieczni Błażeja Korczyńskiego. Początek jednak tego nie zapowiadał. To Czesi już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie, gdy piłkę do siatki skierował Lukáš Křivánek. W 10. minucie było 1:1, gdy na listę strzelców wpisał się Rajmund Siecla. Radość z wyrównania nie trwała długo. Chwilę później było 1:2. Gola strzelił Pavel Drozd. Wynik ten utrzymał się do przerwy. 

Po zmianie stron worek z bramkami się otworzył. Po dobrej akcji Polaków piłkę do własnej siatki skierował Tomáš Vnuk i było 2:2. Trzy minuty później znów przegrywaliśmy. Tym razem bramkę zdobył Michal Holý. Końcówka jednak należała do nas. Na przestrzeni dwóch minut bramki dla Polski zdobyli Jakub Raszkowski i Mikołaj Zastawnik. Biało-czerwoni utrzymali prowadzenie do końca i po emocjonującym boju zwyciężyli 4:3. Po regulaminowym czasie gry rozegrano dodatkową serię rzutów karnych. W nich również to Polacy byli górą, wygrywając 5:4.

Polska – Czechy 4:3 (1:2)

Pod koniec roku start kwalifikacji do mistrzostw Europy 

Mecze towarzyskie w Chorwacji to element przygotowań polskiej drużyny do udziału w rundzie głównej kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy 2026. Biało-czerwoni trafili do grupy 3, gdzie rywalizować będą ze Słowacją, Mołdawią oraz Turcją. Spotkania tej fazy kwalifikacji zaplanowano w okresie pomiędzy grudniem 2024 a kwietniem 2025 roku. Liczymy na to, że Polacy powalczą o bezpośredni awans. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...