100 meczów i wystarczy. Koniec Grzegorza Krychowiaka w reprezentacji Polski!

Autor
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja Polski100 meczów i wystarczy. Koniec Grzegorza Krychowiaka w reprezentacji Polski!

Grzegorz Krychowiak nie zagra już więcej w reprezentacji Polski. Doświadczony pomocnik za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o rezygnacji z występów w biało-czerwonych barwach.

Umówmy się, ostatnio częściej i więcej Krychowiak był krytykowany za swoją grę niż chwalony, ale w przeszłości bywało zgoła inaczej. Najlepszy czas piłkarz w kadrze miał podczas Euro 2016, a dzięki swoim występom zapracował na transfer do słynnego PSG. Poza tym, uzbierać sto meczów w reprezentacji nie jest łatwo. Dlatego rezygnacja „Krychy” oznacza pewien koniec, bo zespół narodowy traci kolejnego ważnego piłkarza ostatniej dekady, a takowymi byli m.in. Łukasz Fabiański, Jakub Błaszczykowski, czy Łukasz Piszczek.

Wiemy już, że nowy trener reprezentacji – Michał Probierz – nie skorzysta z usług 33-latka, który na swoim profilu na Facebooku we wtorek poinformował o swojej decyzji:

100 meczów i wystarczy. Koniec Grzegorza Krychowiaka w reprezentacji Polski!

Grzegorz Krychowiak debiutował w reprezentacji Polski w grudniu 2008 roku. Trenerem był wówczas Leo Beenhakker. Łącznie „Krycha” rozegrał 100 meczów, strzelił 5 goli i zaliczył 6 asyst. Pomocnik wystąpił w 27 meczach towarzyskich Polski, 24 meczach eliminacji MŚ, 22 eliminacji Euro, 13 spotkaniach Ligi Narodów, 7 na Euro i 7 na mistrzostwach świata.

ZOBACZ TAKŻE: Król strzelców Reprezentacji Polski

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...