STS KOD PROMOCYJNY

Szczęsny obroni kolejnego karnego? Polak ze Złotą Rękawicą? Bramkarz biało-czerwonych błyszczy w Katarze

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPolska na MundialuTypy na MundialSzczęsny obroni kolejnego karnego? Polak ze Złotą Rękawicą? Bramkarz biało-czerwonych błyszczy w...

Nikt nie ma wątpliwości, że najlepszym polskim piłkarzem na Mistrzostwach Świata w Katarze jest Wojciech Szczęsny. Bramkarz prezentuje świetną formę od pierwszego meczu, obronił już dwa rzuty karne. Nic więc dziwnego, że jest największą nadzieją na korzystny wynik w meczu z Francją. Czy otrzyma też nagrodę dla najlepszego golkipera mundialu?

Gdy analizowaliśmy poszczególne formacje reprezentacji Polski przed MŚ 2022, a w szczególności obsadę bramki, pisaliśmy, że z jednej strony Wojciech Szczęsny jest niekwestionowanym numerem 1, ale z drugiej, jego występy na poprzednich wielkich turniejach piłkarskich były nieudane.

Zmazał niemiłe wspomnienia

Podobnie myślał sam Szczęsny, który nie ukrywa, że na ostatnich w swoim wykonaniu mistrzostwach świata chciał się zrehabilitować za poprzednie turnieje.

To mój piąty turniej, ale dopiero pierwszy, który idzie po mojej myśli. Dla mnie ta 1/8 finału MŚ to trzy razy więcej niż ćwierćfinał Euro. Bycie w szesnastce najlepszych reprezentacji świata to więcej niż znalezienie się w czołowej ósemce Europy. Dobra, mogę udawać skromnego, ale wiem, że zagrałem dwa takie mecze, których już długo nie powtórzę

Wojciech Szczęsny dla przegladsportowy.onet.pl

Statystyki mówią wszystko. Nikt nie równa się ze „Szczeną”

Każdy widzi, co to znaczy turniej po myśli Wojciecha Szczęsnego. Nie tylko bronił dwa rzuty karne podczas najważniejszego turnieju piłkarskiego, ale dodatkowo w każdym meczu wykonywał tytaniczną pracę między słupkami, wielokrotnie ratując Polskę.

To wszystko widać w statystykach, choćby tej dotyczącej „prevent goals”, czyli zapobieganiu golom. Golkiper Juventusu wręcz deklasuje pozostałych rywali.

Można sobie wyobrazić, że w meczu 1/8 finału Polska – Francja, polski golkiper jeszcze może sobie bardziej podkręcić te statystyki, bo „Trójkolorowi” oddają bardzo dużo strzałów. Jeśli Szczęsny po raz trzeci obroniłby rzut karny, to byłby wręcz fenomenalny wyczyn i na stałe zapisałby się na kartach historii piłkarskich MŚ.

Szczęsny vs Francja. Można typować jak pójdzie polskiemu bramkarzowi

Postawa polskiego bramkarza wzbudza zainteresowanie również przed meczem Polska – Francja, bowiem będzie to kolejny sprawdzian dla Szczęsnego. W meczu z Argentyną musiał zatrzymać Messiego, Di Marię i innych asów, ale w niedzielne popołudnie naprzeciw niego stanie francuski gwiazdozbiór z Mbappe, Girezmannem i Dembele na czele. Szczęsny szykuje się na ten mecz, ale i gracze zakładów bukmacherskich mogą szykować się na typowanie tego, jak pójdzie polskiemu bramkarzowi.

Lider polskiego rynku bukmacherskiego, czyli STS przygotował specjalną ofertę dotyczącą występu Szczęsnego z Francją. Można typować m.in. czy Szczęsny po raz trzeci na MŚ w Katarze obroni rzut karny, czy go sprokuruje jak z Argentyną. Szeroka gama zdarzeń jest na liczbę obronionych zdarzeń, gdzie np. 5 obronionych uderzeń Francuzów, to kurs 2.25. Można też typować ile zatrzyma strzałów największych gwiazd Francji, czyli Mbappe, Griezmanna, Dembele i Giroud.

Według wielu ekspertów i dziennikarzy polski bramkarz liczy się w walce o nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju w Katarze. Kurs na to, że golkiper Juventusu otrzyma tzw. Złote Rękawice wynosi 20.00. Wszystko z tego powodu, że wyżej stoją akcje bramkarzy, których reprezentacje zajdą co najmniej do strefy medalowej (Alisson z Brazylii, Simon z Hiszpanii, Martinez z Argentyny, czy Lloris z Francji). Jednak polscy gracze wierzą w „Szczenę”, bo aż 18% wkładów (trzeci wynik w stawce) jest właśnie na nagrodę dla Wojtka, a raczej Św. Wojciecha…

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...