STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Szymon Marciniak sędzią meczu w Arabii Saudyjskiej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaSzymon Marciniak sędzią meczu w Arabii Saudyjskiej

Dobry występ Szymona Marciniaka w finale mistrzostw świata w Katarze sprawił, że obecnie nie może narzekać na brak pracy. Według informacji podanych przez Łukasza Gikiewicza polski arbiter będzie sędzią meczu ekstraklasy Arabii Saudyjskiej, w którym zmierzą się zespoły Al-Ittihad i Al-Szabab. Jeżeli tak się stanie, to będzie to dla niego kolejny mecz w karierze w Arabii Saudyjskiej. 

Docenienie polskiego arbitra

Od lat Szymon Marciniak pukał do czołówki europejskich sędziów. W Katarze udało mu się wejść na sędziowski szczyt. Nasz rodak został sędzią finału mistrzostw świata i spisał się w nim kapitalnie. Został doceniony przez ekspertów, w tym byłych arbitrów, piłkarzy i trenerów. Dzięki temu jego talent i umiejętności zostały dostrzeżone również w innych krajach. Nie tak dawno Szymon Marciniak z polskim zespołem sędziowskim miał okazję sędziować mecz na szczycie ligi egipskiej pomiędzy Pyramids FC a Al-Ahly. Ponownie zaprezentował wysoką formę i czujne oko. Choć Ekstraklasa pauzuje, to nasz eksportowy sędzie nie może narzekać na brak pracy i zainteresowania swoją osobą. 

Kolejny raz w Arabii Saudyjskiej

Teraz, według informacji podawanych przez Łukasza Gikiewicza, Szymon Marciniak ma posędziować mecz w Arabii Saudyjskiej pomiędzy zespołami Al-Ittihad i Al-Szabab. Co ciekawe, w tej drugiej drużynie od kilku miesięcy występuje Grzegorz Krychowiak. Jeżeli te informacje się potwierdzą, to dla Szymona Marciniaka będzie to już kolejne spotkanie sędziowane w Arabii Saudyjskiej w karierze. Wcześniej miał już okazję prowadzić mecze w tamtejszej lidze. Mecz Al-Ittihad – Al-Szabab zaplanowano na 9 stycznia. Pierwszy gwizdek sędziego o 19:15. 

Szansa dla innych polskich sędziów 

Wzrost popularności Szymona Marciniaka powinien być szansą dla innych polskich arbitrów. Polak pokazał, że może gwizdać najważniejsze mecze na świecie. Dzięki temu inne zespoły sędziowskie z Polski również mogą być zapraszane do zagranicznych lig. Wpływa to korzystnie na reputacje polskiej piłki nożnej, a także jej pozycję na arenie międzynarodowej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...