STS KOD PROMOCYJNY

Zimny prysznic. Polska uległa Austrii

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaPiłka nożnaZimny prysznic. Polska uległa Austrii

Reprezentacja Polski przegrała na Olympiastadion z Austrią. Porażka prawdopodobnie oznacza, że podopieczni Michała Probierza mają nikłe szanse na awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy w Niemczech.

Były nadzieje

Rywalizacja w Berlinie była dla reprezentacji Polski w zasadzie kluczowa w kontekście walki o awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy. Porażka z Holandią nie zamknęła nam drogi do kolejnej rundy. Zwycięstwo w zasadzie by jej je to zapewniło. Remis z kolei przybliżył. Porażka w zasadzie zamykałaby tą drogę. Piłkarze świadomi tej sytuacji w pierwszych minutach zostali jednak zepchnięci do defensywy.

W dziewiątej minucie na prowadzenie Austriaków wyprowadził Gernot Traunder. Ten wykorzystał dośrodkowanie i głową pokonał Wojciecha Szczęsnego. Polacy zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Autorem trafienia był Krzysztof Piątek. Koniec pierwszej połowy nie był więc tak zły, jak pierwotnie się zanosiło i dawał nadzieje na zwycięstwo po przerwie.

Dwa ciosy

Po przerwie sytuacja uległa poprawie… dla Austrii. W 66. minucie do siatki Szczęsnego trafił Christopher Baugartner. Polacy ruszyli do ataku i przez to stracili panowanie nad linią defensywy. Jeden kontratak w wykonaniu reprezentacji Austrii sprawił, że Szczęsny w sytuacji sam na sam sprokurował rzut karny.

Piłkę do polskiej siatki skierował Mark Arnautović. To w zasadzie zamknął spotkanie. Polacy nie zdołali się już podnieść. Austria zasłużenie wygrała i jest w zasadzie pewna awansu do kolejnej fazy. Jeżeli Francja w ostatnim piątkowym meczu pokona Holandię, to reprezentacja Polski meczem z „Les Bleus” zakończy udział w mistrzostwach Europy.

Polska – Austria 1:3 (1:1)

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...