Dramat polskich szczypiornistów. Wysoka przegrana ze Słowenią

Strona głównaPiłka ręcznaMŚ piłkarzy ręcznychDramat polskich szczypiornistów. Wysoka przegrana ze Słowenią

Na pewno nie tak swój drugi mecz na mistrzostwach świata wyobrażali sobie polscy szczypiorniści. W Katowicach wysoko przegrali 23:32 ze Słowenią. Tym samym mocno skomplikowali sobie kwestię awansu do rundy zasadniczej turnieju, a także do fazy pucharowej. W meczu ze Słowenią byli wyraźnie gorsi. Teraz czeka ich dzień odpoczynku i kolejne spotkanie z Arabią Saudyjską, które zadecyduje o wyjściu z grupy fazy wstępnej.

Początek nie zwiastował katastrofy

Oba zespoły podeszły do tego spotkania w odmiennych nastrojach. Polacy na inaugurację mistrzostw świata musieli uznać wyższość Francuzów, z którymi przegrali 24:26. Po drugiej stronie boiska stanęli Słoweńcy, którzy bez większych problemów pokonali Arabię Saudyjską. Pierwsze minuty gry były wyrównane, a podopieczni Patryka Rombla trzymali dystans. Na początku prowadziliśmy nawet 4:2. Wyrównana gra toczyła się do stanu 10:11  punktu widzenia biało-czerwonych. Później dwuminutowe kary dostali Patryk Walczak i Arkadiusz Moryto, a Słoweńcy skorzystali z liczebnej przewagi. Rozpędzili się na tyle, że na przerwę schodzili przy prowadzeniu 17:11. Sytuacja Polaków była bardzo trudna

Skomplikowana sytuacja biało-czerwonych

Po przerwie oglądaliśmy lepszą grę Słoweńców i Polaków, którzy nie potrafili znaleźć sposobu na rywali. Nie pomagała nawet liczna i żywo reagująca publiczność, która pojawiła się w katowickim Spodku. Rywale szybko powiększali przewagę i w pewnym momencie na tablicy wyników było już 31:20 na korzyść Słoweńców. Ostatecznie w końcówce biało-czerwoni zmniejszyli trochę straty i mecz zakończył się przegraną 23:32. Najwięcej bramek dla Polaków rzucił Arkadiusz Moryto (6).

Polska – Słowenia 23:32 (11:17)

Mecz z Arabią Saudyjską o awans

Teraz przed Polakami niezwykle ważny mecz z Arabią Saudyjską. Zadecyduje o tym, która z tych drużyn awansuje do fazy zasadniczej mistrzostw świata. Oczywiście głównym faworytem są Polacy. W przypadku zwycięstwa zameldują się w fazie zasadniczej z zerowym dorobkiem punktowym i w bardzo trudnej sytuacji. Po porażce ze Słowenią walka o awans do ćwierćfinału zależy już nie tylko od biało-czerwonych, ale także od korzystnych rezultatów w innych meczach. Wydaje się to być mało prawdopodobne. Mecz z Arabią Saudyjską zaplanowano na 16 stycznia