STS KOD PROMOCYJNY

Polskie szczypiornistki poznały rywalki na Mistrzostwach Świata

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejPolskie szczypiornistki poznały rywalki na Mistrzostwach Świata

Reprezentantki Polski w piłce ręcznej poznały swoje rywalki na najbliższych mistrzostwach świata. Przed podopiecznymi Arne Senstada bardzo trudne zadanie, ponieważ już w grupie zmierzą się m.in. z Niemkami. Oprócz nich biało-czerwone trafiły na rywalki z Japonii i Iranu. Wydaje się więc, że biało-czerwone nie powinny mieć problemu z awansem do kolejnej fazy rozgrywek. Mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet odbędą się w dniach 29 listopada – 17 grudnia w Danii, Szwecji i Norwegii. 

Z awansem nie powinno być problemu 

Polki awans na mistrzostwa świata wywalczyły po wygranym dwumeczu z drużyną Kosowa. Już po losowaniu wydaje się, że z awansem biało-czerwonych do II fazy turnieju mistrzostw świata nie powinno być problemu. Oczywiście Niemki to jedne z faworytek turnieju, jednak poza nimi Polki trafiły na niżej notowane reprezentacje Japonii i Iranu. Tym samym podopieczne Arne Senstada bez większych problemów powinny wypełnić plan minimum i awansować do II fazy rozgrywek. Tam jednak będzie czekało na nie dużo większe wyzwanie. 

Jeżeli biało-czerwone przejdą dalej, to wiele wskazuje na to, że w II fazie mistrzostw świata zmierzą się ze zdecydowanie trudniejszymi rywalkami. Najprawdopodobniej tam ich rywalkami będą zespoły Danii, Rumunii i Serbii, czyli bardzo trudni rywale. Na tym etapie nie jest wykluczone jednak, że dojdzie do jakiejś niespodzianki. Dla Polek kluczem jest dobre zaprezentowanie się w I fazie i powalczenie z Niemkami o wygranie tego etapu rozgrywek. Ułatwi to biało-czerwonym ewentualny awans do fazy pucharowej. Bez wątpienia podopieczne Arne Senstada mierzą wysoko. 

Kiedy odbędą się mistrzostwa świata?

Najbliższe mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet odbędą się w dniach 29 listopada – 17 grudnia. Mecze będą rozgrywane w Danii, Szwecji i Norwegii. Polki w I fazie turnieju rywalizować będą kolejno: 30 listopada (Iran), 2 grudnia (Japonia) i 4 grudnia (Niemcy). Wiele wskazuje na to, że ten ostatni mecz zadecyduje o zajęciu pierwszego miejsca w grupie F. 

Skład wszystkich grup:

  • grupa A: Szwecja, Chiny, Chorwacja, Senegal;
  • grupa B: Czarnogóra, Kamerun, Węgry, Paragwaj;
  • grupa C: Norwegia, Grenlandia, Korea Południowa, Japonia;
  • grupa D: Słowenia, Francja, Angola, Islandia;
  • grupa E: Rumunia, Dania, Serbia, Chile;
  • grupa F: Niemcy, Polska, Iran, Japonia;
  • grupa G: Brazylia, Ukraina, Hiszpania, Kazachstan;
  • grupa H: Holandia, Argentyna, Czechy, Kongo
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...