Zawodnicy Barlinek Industrii Kielce obronili tytuł mistrzowski

Strona głównaPiłka ręcznaZawodnicy Barlinek Industrii Kielce obronili tytuł mistrzowski

Szczypiorniści Barlinek Industrii Kielce pokonali 27:24 w decydującym meczu Orlen Wisłę Płock i obronili tytuł najlepszej drużyny w Polsce. Dla zespołu z Kielc to już 20. mistrzostwo Polski. W tym sezonie rywalizacja była niezwykle zacięta i przed ostatnią kolejką na prowadzeniu byli gracze z Płocka. Obie ekipy spotkają się jeszcze w finale Pucharu Polski. Brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2022/23 wywalczył Górnik Zabrze.

Wielka bitwa o mistrzostwo Polski

Od lat losy mistrzostwa Polski w piłce ręcznej mężczyzn rozstrzygają się w starciach Barlinek Industrii Kielce i Orlen Wisły Płock. Tak też było w sezonie 2022/23. Pierwszy mecz w Płocku wygrali gospodarze 29:27. Oznaczało to, że w Kielcach nie mogą przegrać większą różnicą bramek i sięgną po mistrzostwo. Tak się jednak nie stało. Spotkanie od początku dostarczało kibicom wielu emocji. Pierwsza połowa to prawdziwy popis podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Szybko wypracowali sobie kilkubramkową przewagę. W pewnym momencie na tablicy wyników było już 9:4. Ostatecznie na przerwę kielczanie schodzili przy prowadzeniu 15:11

W drugiej połowie zdecydowanie lepiej wyglądali gracze Orlen Wisły Płock. Zbliżyli się do rywali na różnicę jednej bramki, co dawało im tytuł mistrzowski. Od stanu 24:23 przewagę ponownie zyskali kielczanie. Końcówka należała do nich. Jeszcze na 53 sekundy przed końcem meczu bramkę dla Orlen Wisły Płock rzucił Sergiej Kosorotov. Kielczanie mieli niespełna minutę, aby rzucić bramkę i zapewnić sobie tytuł. Zrobił to Alex Dujshbaev. Szczypiorniści z Kielc rzutem na taśmę wygrali 27:24 i zapewnili sobie 20. mistrzostwo Polski w piłce ręcznej. Brązowy medal wywalczyli gracze Górnika Zabrze.

Barlinek Industria Kielce – Orlen Wisła Płock 27:24 (15:11)

To jeszcze nie koniec sezonu

Choć medale mistrzostw Polski zostały już przyznane, to sezon dla obu drużyn jeszcze się nie skończył. Orlen Wisła Płock i Barlinek Industria Kielce spotkają się jeszcze w finale Pucharu Polski. Ponadto kielczanie ponownie awansowali do Final Four Ligi Mistrzów i powalczą o swoje drugie trofeum w historii.