STS KOD PROMOCYJNY

Aleksandra Polańska i Dawid Wiekiera najlepsi w finałowych zawodach Arena Grand Prix Polski w pływaniu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaAleksandra Polańska i Dawid Wiekiera najlepsi w finałowych zawodach Arena Grand Prix...

Szóste i jednocześnie finałowe zawody cyklu Arena Grand Prix Polski w pływaniu zostały rozegrane w dniach 9-10 kwietnia w Aqua Lublin. Najlepszymi zawodnikami tego weekendu byli Aleksandra Polańska z klubu UKS GOS Raszyn oraz Dawid Wiekiera z Wodnika 29 Tychy, który przy okazji pobił 13-letni rekord Polski na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. Ponadto podczas zawodów minima na Mistrzostwa Świata w pływaniu w Budapeszcie wywalczyli oprócz Wiekiery także: Paweł Juraszek na 50 metrów stylem dowolnym oraz Paweł Uryniuk na 50 metrów stylem motylkowym. 

Aleksandra Polańska zdominowała klasyfikację kobiet

Wśród kobiet zdecydowanie najlepsza była Aleksandra Polańska, która tym samym wygrała już po raz szósty w swojej karierze. Dużo powodów do zadowolenia ma trener Polańskiej Robert Daniszewski. Aleksandra Polańska wygrała cztery konkurencje w stylu dowolnym, gdzie okazała się bezkonkurencyjna na dystansach: 100, 200, 400 i 800 metrów. Do tego dołożyła także 2. miejsce na 50 metrów stylem dowolnym. W Lublinie pływaczka zgromadziła 2432 punkty i o blisko 100 punktów wyprzedziła drugą Adelę Piskorską. Trzecie miejsce na podium zajęła Julia Maik. 

Dawid Wiekiera ze zwycięstwem i rekordem Polski

Świetnie zaprezentował się także Dawid Wiekiera, który o 40 punktów wygrał w klasyfikacji mężczyzn. Tym samym po raz pierwszy w karierze wygrał zawody zaliczane do Grand Prix Polski w pływaniu. Zaledwie 20-letni zawodnik na dystansie 200 metrów stylem klasycznym pobił rekord Polski, który od soboty wynosi 2:09:99 i tym samym uzyskał minimum kwalifikacyjne na mistrzostwa świata w Budapeszcie. Ponadto wygrał rywalizację na 50 metrów stylem motylkowym oraz zajął 3. miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym. Za Wiekierą w klasyfikacji generalnej znaleźli się Adrian Jaśkiewicz i Paweł Uryniuk. Obaj na co dzień pływają w G-8 Bielany Warszawa. 

Podczas finałowych zawodów w Lublinie minima na mistrzostwa świata uzyskali: Dawid Wiekiera (200 metrów stylem klasycznym), Paweł Juraszek (50 metrów stylem dowolnym) oraz Paweł Uryniuk (50 metrów stylem motylkowym). Bardzo dobrze pływał także Radosław Kawęcki, który zajął 4. miejsce w Grand Prix i wygrał wyścig na 100 metrów stylem grzbietowym. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...