STS KOD PROMOCYJNY

Dobre wyniki i ciekawe rozstrzygnięcia medalowe pierwszego dnia Mistrzostw Polski w pływaniu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieDobre wyniki i ciekawe rozstrzygnięcia medalowe pierwszego dnia Mistrzostw Polski w pływaniu

Za nami ciekawe rozstrzygnięcia pierwszego dnia Mistrzostw Polski w pływaniu, które do 29 kwietnia odbywają się w Olsztynie. Tamtejsza Aquasfera już po raz kolejny w historii jest świadkiem zmagań najlepszych pływaków w Polsce. Pierwszego dnia rozegrano dziewięć finałów. Mistrzami Polski zostali m.in.: Paulina Peda, Kornelia Fiedkiewicz, Ksawery Masiuk i Jakub Majerski. Zapraszamy na krótkie podsumowanie. 

Cztery finały w rywalizacji kobiet

W zmaganiach kobiet rozegrano cztery finały, w tym trzy indywidualne. Na starcie w Olsztynie zabrakło największej obecnie gwiazdy polskiego pływania Katarzyny Wasick, która do najważniejszych imprez sportowych przygotowuje się w Stanach Zjednoczonych. Pod jej nieobecność mistrzynią Polski na 50 metrów stylem dowolnym została Kornelia Fiedkiewicz z MKS Juvenii Wrocław. Bez większych niespodzianek zakończyła się rywalizacja na 100 metrów stylem motylkowym, gdzie z wyraźną przewagą zwyciężyła Paulina Peda z AZS AWF Katowice. 

Zmagania na dystansie 800 metrów stylem dowolnym zdominowała Klaudia Tarasiewicz z MKP Szczecin. O blisko sześć sekund wyprzedziła kolejną zawodniczkę na mecie. Pierwszego dnia Mistrzostw Polski rozegrano jeszcze sztafety 4×200 metrów stylem dowolnym. Po złoto sięgnęły pływaczki MKS Juvenia Wrocław. 

Pięć męskich finałów 

Jedną konkurencję więcej rozegrano wśród panów. Na 50 metrów stylem dowolnym triumfował Paweł Juraszek z AZS AWF Katowice, który o włos wyprzedził Konrada Czerniaka. Jakub Majerski został mistrzem Polski na 100 metrów stylem motylkowym. Zawodnik z Katowic do końca walczył o zwycięstwo z Adrianem Jaśkiewiczem. Na 200 metrów grzbietem najlepszy okazał się Ksawery Masiuk z UKS G-8 Bielany Warszawa, a rywalizację na 1500 metrów stylem dowolnym całkowicie pod kontrolą miał Krzysztof Chmielewski. Ostatecznie zawodnik UKS Muszelka Warszawa wygrał z przewagą ponad 10. sekund. Ostatnią konkurencją medalową była męska sztafeta 4×200 metrów stylem dowolnym. To wygrała drużyna AZS UMCS Lublin 2. Kolejne medalowe rozstrzygnięcia 27 kwietnia. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...