Kapitalna forma Polaków na Mistrzostwach Grecji w pływaniu

Strona głównaPływanieKapitalna forma Polaków na Mistrzostwach Grecji w pływaniu

Z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci Polski na Mistrzostwach Grecji w pływaniu. Najlepsi w Atenach okazali się m.in.: Anna Dowgiert, Paulina Peda, Jakub Paulina Piechota, Aleksandra Knop, Dominika Sztandera, Krzysztof Chmielewski, Jakub Majerski,  i Dawid Wiekiera. Start Polaków w Mistrzostwach Grecji to jeden z ostatnich etapów przygotowań do mistrzostw Europy, które już 11 sierpnia rozpoczną się w Rzymie. Biało-czerwoni jadą tam po medale.

Pięć złotych na początek zmagań

Na otwarcie mistrzostw Grecji Polacy wywalczyli aż pięć złotych medali. Zawisły one na szyjach: Anny Dowgiert (50 m stylem dowolnym), Pauliny Pedy (200 m stylem grzbietowym), Pauliny Piechoty (800 m stylem dowolnym), Jakuba Majerskiego (100 m stylem motylkowym) i Krzysztofa Chmielewskiego (1500 m stylem dowolnym). Ponadto Julia Maik wywalczyła srebro na 100 metrów stylem motylkowym oraz brąz na 50 metrów stylem dowolnym. Adrian Jaśkiewicz zdobył srebrny medal na 100 metrów stylem motylkowym. Pierwszy dzień biało-czerwoni zakończyli z ośmioma medalami.

Siedem medali drugiego dnia

Dobra passa biało-czerwonych została podtrzymana drugiego dnia zmagań. Tym razem Polacy zdobyli łącznie siedem medali, w tym cztery złote. Aleksandra Knop wygrała wyścig na 200 metrów stylem dowolnym oraz dołożyła srebro na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Dominika Sztandera i Dawid Wiekiera wygrali wyścigi kobiet i mężczyzn na 100 metrów stylem klasycznym. Wyścig na 200 metrów stylem motylkowym zakończył się dwoma medalami dla braci Chmielewskich. Złoto wywalczył Krzysztof, a brąz Michał. Ostatni krążek tego dnia dorzuciła Paulina Peda, która zdobyła srebro na 50 metrów stylem grzbietowym.

Znakomite starty w czwartek

Kolejne dobre starty zanotowali Polscy pływacy w czwartek. Sesję popołudniową rozpoczęła Dominika Sztandera, która wygrała wyścig na 50 metrów stylem klasycznym. Brąz w tej konkurencji dołożyła Paulina Peda.

Wśród mężczyzn srebro wywalczył Bartosz Skóra. Kolejne cztery medale biało-czerwoni zdobyli na 100 metrów stylem dowolnym. Wśród kobiet najszybsza okazała się Anna Dowgiert, a brąz zdobyła Julia Maik. Karol Ostrowski zdobył srebro w wyścigu męskim, a na najniższym stopniu podium stanął Kamil Sieradzki. Ponownie Polacy okazali się bezkonkurencyjni na dłuższych dystansach. Paulina Piechota wygrała na 1500 metrów stylem dowolnym, a Krzysztof Chmielewski na 800 metrów stylem dowolnym.

Dziesięć medali na zakończenie zmagań

Polski dorobek medalowy na Mistrzostwach Grecji zakończył się na 34. Ostatniego dnia Polacy dołożyli 10 krążków. Rozpoczęła Paulina Peda na 50 metrów stylem motylkowym, gdzie wygrała. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Anna Dowgiert. Wśród mężczyzn drugie i trzecie miejsca zajęli kolejno Jakub Majerski i Paweł Smoliński. Na 400 metrów stylem dowolnym najlepsi okazali się Aleksandra Knop i Krzysztof Chmielewski. Do tego brąz wśród kobiet dołożyła Marta Klimek. Po pasjonującej walce swoje kolejne złoto dołożył Dawid Wiekiera. Tym razem na 200 metrów stylem klasycznym. Wśród kobiet srebro zdobyła Dominika Sztandera. Ostatni medal zdobyła ta, która zaczęła, czyli Paulina Peda. To srebro na 100 metrów stylem grzbietowym.

Start Polaków w Atenach można uznać za bardzo dobry prognostyk przed Mistrzostwami Europy w Rzymie