Ksawery Masiuk, Paulina Peda i Adela Piskorska najlepsi w Arena Grand Prix Pucharze Polski

Strona głównaPływanieKsawery Masiuk, Paulina Peda i Adela Piskorska najlepsi w Arena Grand Prix...

W miniony weekend w Łodzi odbyły się finałowe zawody Arena Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu. Najlepiej w nich zaprezentowali się Adela Piskorska i Krzysztof Chmielewski. Ostatecznie w tegorocznym cyklu wśród mężczyzn triumfował Ksawery Masiuk, a wśród kobiet wspólnie na pierwszym miejscu znalazły się Adela Piskorska i Paulina Peda. Zarówno w Łodzi, jak i na innych pływalniach nie zabrakło świetnych wyników biało-czerwonych. 

Kto był najlepszy w finałowych zawodach?

Finałowe zawody Arena Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu odbyły się w Łodzi na obiekcie Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej Zatoka Sportu. Tam w dniach 2-4 czerwca rywalizowało wielu czołowych polskich pływaków. W klasyfikacji pań najlepsza okazała się Adela Piskorska, która triumfowała na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Wcześniej wygrała także na kilku innych dystansach i często plasowała się w ścisłej czołówce. Wśród panów zmagania w Łodzi zdominował Krzysztof Chmielewski. Triumfował na kilku dystansach, w tym m.in. na 200 metrów stylem motylkowym i 1500 metrów stylem dowolnym. 

Adela Piskorska i Paulina Peda wspólnie wygrały cykl

Ostatecznie w klasyfikacji całego cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski w rywalizacji kobiet triumfowały Adela Piskorska i Paulina Peda. Obie we wszystkich tegorocznych startach zgromadziły 2610 punktów. Na trzecim miejscu z brązowym medalem zawody ukończyła Dominika Sztandera z dorobkiem 2592 punktów. 

Ksawery Masiuk najlepszy wśród mężczyzn 

W rywalizacji panów najlepszy okazał się Ksawery Masiuk z zespołu G-8 Bielany Warszawa. Łącznie na swoim koncie uzbierał 2653 punkty. Dzięki temu o 33 punkty wyprzedził Krzysztofa Chmielewskiego, który znakomicie spisywał się na finałowych zawodach w Łodzi. Trzecie miejsce w Arena Grand Prix Pucharze Polski zajął Jan Kałusowski. Ten we wszystkich startach uzbierał 2492 punkty. W cyklu zabrakło kilku czołowych reprezentantów Polski, którzy na codzień trenują i rywalizują za granicą. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...