STS KOD PROMOCYJNY

Ksawery Masiuk, Paulina Peda i Adela Piskorska najlepsi w Arena Grand Prix Pucharze Polski

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieKsawery Masiuk, Paulina Peda i Adela Piskorska najlepsi w Arena Grand Prix...

W miniony weekend w Łodzi odbyły się finałowe zawody Arena Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu. Najlepiej w nich zaprezentowali się Adela Piskorska i Krzysztof Chmielewski. Ostatecznie w tegorocznym cyklu wśród mężczyzn triumfował Ksawery Masiuk, a wśród kobiet wspólnie na pierwszym miejscu znalazły się Adela Piskorska i Paulina Peda. Zarówno w Łodzi, jak i na innych pływalniach nie zabrakło świetnych wyników biało-czerwonych. 

Kto był najlepszy w finałowych zawodach?

Finałowe zawody Arena Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu odbyły się w Łodzi na obiekcie Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej Zatoka Sportu. Tam w dniach 2-4 czerwca rywalizowało wielu czołowych polskich pływaków. W klasyfikacji pań najlepsza okazała się Adela Piskorska, która triumfowała na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Wcześniej wygrała także na kilku innych dystansach i często plasowała się w ścisłej czołówce. Wśród panów zmagania w Łodzi zdominował Krzysztof Chmielewski. Triumfował na kilku dystansach, w tym m.in. na 200 metrów stylem motylkowym i 1500 metrów stylem dowolnym. 

Adela Piskorska i Paulina Peda wspólnie wygrały cykl

Ostatecznie w klasyfikacji całego cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski w rywalizacji kobiet triumfowały Adela Piskorska i Paulina Peda. Obie we wszystkich tegorocznych startach zgromadziły 2610 punktów. Na trzecim miejscu z brązowym medalem zawody ukończyła Dominika Sztandera z dorobkiem 2592 punktów. 

Ksawery Masiuk najlepszy wśród mężczyzn 

W rywalizacji panów najlepszy okazał się Ksawery Masiuk z zespołu G-8 Bielany Warszawa. Łącznie na swoim koncie uzbierał 2653 punkty. Dzięki temu o 33 punkty wyprzedził Krzysztofa Chmielewskiego, który znakomicie spisywał się na finałowych zawodach w Łodzi. Trzecie miejsce w Arena Grand Prix Pucharze Polski zajął Jan Kałusowski. Ten we wszystkich startach uzbierał 2492 punkty. W cyklu zabrakło kilku czołowych reprezentantów Polski, którzy na codzień trenują i rywalizują za granicą. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...