Katarzyna Wasick najlepsza w Toronto. Pobiła rekord Polski

Strona głównaPływanieKatarzyna Wasick najlepsza w Toronto. Pobiła rekord Polski

Katarzyna Wasick odniosła kolejne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w pływaniu. Wygrała w Toronto, gdzie pobiła rekord Polski na 50 metrów stylem dowolnym na krótkim basenie. Polka poprawiła swój dotychczasowy rekord o 0,03 sekundy!

Aktualnie najlepszy wynik w historii Polski na dystansie 50 metrów stylem dowolnym na basenie 25 metrów wynosi 23,27 sekundy. Na 200 metrów stylem grzbietowym trzecie miejsce zajął Kacper Stokowski. Tym samym biało-czerwoni świetnie rozpoczęli zmagania w Toronto i już pierwszego dnia Pucharu Świata zanotowali ogromny sukces.

Świetna forma Wasick na początku sezonu

Reprezentantka Polski od początku sezonu znajduje się w kapitalnej formie. Przed tygodniem triumfowała w zawodach Pucharu Świata rozegranych w Berlinie. Teraz w kanadyjskim Toronto ponownie była najlepsza. Na krótkim basenie 25 metrów nie miała sobie równych i wygrała z przewagą blisko pół sekundy na drugą w stawce Margaret MacNeil. Trzecia na mecie Madison Wilson z Australii straciła do Polki 0,62 sekundy. Katarzyna Wasick ścianki basenu dotknęła z czasem 23,27. To nowy rekord Polski, który poprawiła dokładnie o 0,03 sekundy. Wcześniejszy także należał do niej. Wydaje się, że będąc w kapitalnej formie, w tym roku może pokusić się jeszcze o śrubowanie tego wyniku.

Trzecie miejsce Kacpra Stokowskiego

Drugi medal dla Polski pierwszego dnia Pucharu Świata w Toronto zdobył Kacper Stokowski. Młody Polak dopłynął na trzecim miejscu w zmaganiach na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. Wyścig finałowy wygrał Amerykanin Shaine Casas, a przed Polakiem finiszował jeszcze Javier Acevedo z Kanady. Kacper Stokowski osiągnął wynik 1:51.59, co jest jego nowym rekordem życiowym na krótkim basenie.

Niestety na etapie eliminacji dna 50 metrów stylem grzbietowym odpadła Alicja Tchórz. Zajęła 10. miejsce. Zawody w Toronto potrwają do końca weekendu. Za tydzień pływacy będą walczyć w amerykańskim Indianapolis. Starty w tych zawodach to ważny element przygotowań do najważniejszej imprezy końcówki tego roku, czyli mistrzostw świata na krótkim basenie. Te odbędą się w dniach 13-18 grudnia w australijskim Melbourne