STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Wasick najlepsza w Toronto. Pobiła rekord Polski

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieKatarzyna Wasick najlepsza w Toronto. Pobiła rekord Polski

Katarzyna Wasick odniosła kolejne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w pływaniu. Wygrała w Toronto, gdzie pobiła rekord Polski na 50 metrów stylem dowolnym na krótkim basenie. Polka poprawiła swój dotychczasowy rekord o 0,03 sekundy!

Aktualnie najlepszy wynik w historii Polski na dystansie 50 metrów stylem dowolnym na basenie 25 metrów wynosi 23,27 sekundy. Na 200 metrów stylem grzbietowym trzecie miejsce zajął Kacper Stokowski. Tym samym biało-czerwoni świetnie rozpoczęli zmagania w Toronto i już pierwszego dnia Pucharu Świata zanotowali ogromny sukces.

Świetna forma Wasick na początku sezonu 

Reprezentantka Polski od początku sezonu znajduje się w kapitalnej formie. Przed tygodniem triumfowała w zawodach Pucharu Świata rozegranych w Berlinie. Teraz w kanadyjskim Toronto ponownie była najlepsza. Na krótkim basenie 25 metrów nie miała sobie równych i wygrała z przewagą blisko pół sekundy na drugą w stawce Margaret MacNeil. Trzecia na mecie Madison Wilson z Australii straciła do Polki 0,62 sekundy. Katarzyna Wasick ścianki basenu dotknęła z czasem 23,27. To nowy rekord Polski, który poprawiła dokładnie o 0,03 sekundy. Wcześniejszy także należał do niej. Wydaje się, że będąc w kapitalnej formie, w tym roku może pokusić się jeszcze o śrubowanie tego wyniku. 

Trzecie miejsce Kacpra Stokowskiego

Drugi medal dla Polski pierwszego dnia Pucharu Świata w Toronto zdobył Kacper Stokowski. Młody Polak dopłynął na trzecim miejscu w zmaganiach na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. Wyścig finałowy wygrał Amerykanin Shaine Casas, a przed Polakiem finiszował jeszcze Javier Acevedo z Kanady. Kacper Stokowski osiągnął wynik 1:51.59, co jest jego nowym rekordem życiowym na krótkim basenie. 

Niestety na etapie eliminacji dna 50 metrów stylem grzbietowym odpadła Alicja Tchórz. Zajęła 10. miejsce. Zawody w Toronto potrwają do końca weekendu. Za tydzień pływacy będą walczyć w amerykańskim Indianapolis. Starty w tych zawodach to ważny element przygotowań do najważniejszej imprezy końcówki tego roku, czyli mistrzostw świata na krótkim basenie. Te odbędą się w dniach 13-18 grudnia w australijskim Melbourne

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...