Kolejne medale Wasick i Stokowskiego na zakończenie PŚ w Toronto

Strona głównaPływanieKolejne medale Wasick i Stokowskiego na zakończenie PŚ w Toronto

Ostatniego dnia zmagań w Pucharze Świata w pływaniu w Toronto Katarzyna Wasick i Kacper Stokowski sięgnęli po brązowe medale. To kolejno dla nich drugi i trzeci medal podczas tych zawodów. Katarzyna Wasick dopłynęła na trzeciej pozycji na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Kacper Stokowski zajął trzecie miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym, a wyścig ten przejdzie do historii z powodu rekordu świata Amerykanina Shaina Casasa. 

Katarzyna Wasick trzecia na 100 metrów stylem dowolnym 

Katarzyna Wasick to bez dwóch zdań największa gwiazda polskiego pływania ostatnich miesięcy. Z dużą regularnością zdobywa medale na najważniejszych imprezach pływackich świata. Podczas zawodów Pucharu Świata w Toronto najpierw wygrała na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i pobiła rekord Polski, a teraz na dwukrotnie dłuższym sięgnęła po brąz. Ściankę dotknęła z czasem 51.69. Ostatecznie musiała uznać wyższość Siobhan Bernadette Haughey z Hongkongu oraz Beryl Gastadelloz Francji. 

Trzeci medal Stokowskiego w Toronto i historyczny wyścig

Ostatniego dnia zmagań swój trzeci medal w Toronto wywalczył Kacper Stokowski. Młody reprezentant Polski tym razem zajął trzecie miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym i osiągnął czas 50.02. Wyścig ten przejdzie do historii pływania, ponieważ rekord świata ustanowił w nim Shaine Casas ze Stanów Zjednoczonych. Od teraz najlepszy wynik na krótkim basenie na 100 metrów stylem grzbietowym wynosi 48.84. Przed Polakiem znalazł się jeszcze kolejny Amerykanin Coleman Stewart. 

Niestety zarówno drugiego, jak i trzeciego dnia zmagań z rywalizacji wycofała się Alicja Tchórz. Pierwszego dnia Pucharu Świata w Toronto nie przebrnęła przez kwalifikacje. Już za tydzień czołowi pływacy świata spotkają się na pływalni z Indianapolis. Tam zostaną rozegrane trzecie zawody w cyklu. To kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata na krótkim basenie, które odbędą się w grudniu w australijskim Melbourne. Polacy mogą pokusić się tam o medale. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...