STS KOD PROMOCYJNY

Konrad Czerniak mistrzem Hiszpanii na 50 metrów stylem motylkowym. Kolejny raz z czasem lepszym od minimum na MŚ

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieKonrad Czerniak mistrzem Hiszpanii na 50 metrów stylem motylkowym. Kolejny raz z...

Reprezentant Polski ze znakomitej strony zaprezentował się w Otwartych Mistrzostwach Hiszpanii w pływaniu, które w kwietniu 2022 roku rozgrywane były w andaluzyjskiej Maladze. Polak na co dzień reprezentuje barwy KU AZS UMCS Lublin oraz hiszpańskiego Madrid N.C. Tym razem okazał się bezkonkurencyjny na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Polak w finale popłynął z czasem 23.48, co jest jego drugim tegorocznym wynikiem. Szybciej pływał tylko na Arena Grand Prix w Oświęcimiu, jednak oba czasy spełniają minimum kwalifikacyjne na mistrzostwa świata w Budapeszcie.

Potwierdzenie dobrej formy na początku sezonu

Bardzo dobry start Konrada Czerniaka w Maladze nie jest przypadkiem. Polak od dłuższego czasu potwierdza bardzo dobrą dyspozycję, a sięgnięcie po złoto w otwartych mistrzostwach Hiszpanii to kolejny sukces. Czas 23.48 jest tylko o 0,03 sekundy słabszy od tego, który przed kilkoma tygodniami osiągnął w Oświęcimiu. Już wtedy wypełnił minimum kwalifikacyjne na zbliżające się mistrzostwa świata w Budapeszcie, które odbędą się na przełomie czerwca i lipca. Zawodnik na co dzień trenuje pod okiem utytułowanego zawodnika i trenera Bartosza Kizierowskiego. Duet na pewno będzie chciał nawiązać do największych sukcesów w karierze Konrada Czerniaka i medali mistrzostw świata zdobywanych w 2011, 2013 i 2015 roku. 

Kariera pełna sukcesów

W ostatnich latach Konrad Czerniak należy do najlepszych polskich pływaków, choć ostatni spektakularny sukces miał miejsce w 2018 roku w Glasgow, gdzie sięgnął po brąz mistrzostw Europy w sztafecie 4×100 metrów stylem dowolnym. Na swoim koncie ma m.in. srebrny medal mistrzostw świata z 2011 roku w Szanghaju na 100 metrów stylem motylkowym, a także brąz na tym dystansie w 2013 roku w Barcelonie. Ostatnim sukcesem na tej imprezie był brąz zdobyty w 2015 roku w Kazaniu na 50 metrów stylem motylkowym. O powtórzenie tych wyników w Budapeszcie będzie trudno, jednak Konrad Czerniak nie raz udowadniał już, że stać go na dobre pływanie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...