STS KOD PROMOCYJNY

Krzysztof Chmielewski wicemistrzem świata na 200 metrów stylem motylkowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieKrzysztof Chmielewski wicemistrzem świata na 200 metrów stylem motylkowym

Krzysztof Chmielewski osiągnął wielki sukces i został wicemistrzem świata w pływaniu na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Polak jako drugi dopłynął do mety w wielkim finale zmagań rozgrywanych w japońskiej Fukuoce. Dla zaledwie 19-letniego pływaka z Polski to największy sukces w dotychczasowej karierze. To także pierwszy medal dla biało-czerwonych na tegorocznych mistrzostwach świata w pływaniu. 

Świetny występ i walka do ostatnich centymetrów 

Za Krzysztofem Chmielewskim kapitalny występ w Fukuoce. Wciąż zaledwie 19-letni pływak bardzo płynnie przeszedł z rywalizacji juniorskiej do seniorskiej. W Japonii bez większych problemów awansował do wielkiego finału na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Tam płynął rozważnie i nie tracił dystansu do czołówki. Choć nie był pierwszy, to jednak wciąż blisko strefy medalowej. Kluczowa była końcówka, w której Krzysztof Chmielewski przyspieszył i znakomicie finiszował. Dzięki temu wywalczył wicemistrzostwo świata w pływaniu. Decydowały milimetry, ponieważ trzeciego na mecie Tomoru Hondę z Japonii wyprzedził zaledwie o 0,04 sekundy. Zmagania wygrał niesamowity Francuz Leon Marchand, który do mety dopłynął ponad sekundę przed Polakiem. 

Rekord życiowy i drugi wynik w historii polskiego pływania

Młody polski pływak popłynął najlepiej w dotychczasowej karierze. Wynik 1:53.62 to jego nowy rekord życiowy i jednocześnie drugi najlepszy wynik w historii polskiego pływania. Do tej pory lepiej od niego startował tylko utytułowany Paweł Korzeniowski. Krzysztof Chmielewski znajduje się obecnie w kapitalnej formie, ponieważ życiówkę poprawiał zarówno w półfinale, jak i finale. To dobry prognostyk przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. 

Pierwszy medal biało-czerwonych 

Krążek wywalczony przez Krzysztofa Chmielewskiego to pierwszy medal Polaków na mistrzostwach świata w pływaniu w Fukuoce. W środowych finałach nie oglądaliśmy innych reprezentantów Polski. Mistrzostwa świata zakończą się 30 lipca i liczymy na to, że biało-czerwoni powiększą swój dorobek medalowy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...