STS KOD PROMOCYJNY

Kolejny rekord Polski Ksawerego Masiuka. On jest nie do zatrzymania!

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieKolejny rekord Polski Ksawerego Masiuka. On jest nie do zatrzymania!

Zaledwie 17-letni Ksawery Masiuk w ciągu dwóch dni pobił dwa rekordy Polski w stylu grzbietowym. Po ustanowieniu w poniedziałek 2 maja najlepszego wyniku w historii polskiego pływania na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, młody Polak się nie zatrzymał. Dzień później ponownie potwierdził swoją wysoką formę i pobił rekord Polski na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Od zawodów Polish Open wynosi on 53,40 sekundy. 

Rekordy Polski na 100-lecie związku 

Międzynarodowe zawody pływackie Polish Open odbywają się w Łodzi z okazji 100-lecia Polskiego Związku Pływackiego. Na pływalni rywalizują czołowi zawodnicy w Polsce, a także liczne grono zagranicznych pływaków. Bez wątpienia największą gwiazdą Polish Open jest Ksawery Masiuk. Młody 17-letni pływak z Tarnowca w ciągu dwóch dni pobił dwa rekordy Polski w stylu grzbietowym i potwierdza tym samym, że niebawem powinien dołączyć do ścisłej światowej czołówki. Tym razem okazał się bezkonkurencyjny na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Podczas Polish Open rekord Polski bił dwukrotnie. Najpierw osiągnął 53,74 sekundy w kwalifikacjach, po czym w finałach zanotował 53,40 sekundy. Od teraz dwa najlepsze wyniki w historii Polski należą do znakomitego 17-latka. 

Kolejna kwalifikacja na mistrzostwa świata

Znakomity wynik na 100 metrów stylem grzbietowym daje młodemu Polakowi kolejną kwalifikację do udziału a najważniejszych tegorocznych imprezach. Ksawery Masiuk osiągnął minimum do udziału zarówno w mistrzostwach świata w pływaniu w Budapeszcie, jak i w mistrzostwach Europy w Budapeszcie. Dzień wcześniej bez problemu zdobył kwalifikację na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Ponadto na Polish Open pobił także rekord Polski 18. latków na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Wydaje się, że forma młodego pływaka przyszła w najlepszym możliwym momencie i w najbliższych tygodniach powinien jeszcze śrubować ustanawiane przez siebie rekordy kraju. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...