17-latek z rekordem Polski w pływaniu! Masiuk powalczy o medal na MŚ w Budapeszcie?

Strona głównaPływanie17-latek z rekordem Polski w pływaniu! Masiuk powalczy o medal na...

Podczas MŚ w pływaniu Ksawery Masiuk pobił rekord kraju na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym, tym samym awansując z czwartym czasem do finału. Czy dziś wieczorem powalczy o miejsce na podium?

Rekord za rekordem

Do półfinałów trwających pływackich Mistrzostw Świata w Budapeszcie Masiuk przeszedł jako najmłodszy zawodnik, prezentując znakomitą formą. Z czasem 53.33 poprawił swój życiowy wynik. Świetny występ był tylko początkiem sukcesów zawodnika G-8 Bielany Warszawa tego dnia.

Już po południu grzbiecista z wynikiem 52.58 poprawił rekord Polski o 75 setnych sekundy. Tylko 0.05 sekundy zabrało mu do pobicia rekordu świata juniorów, który aktualnie należy do Rosjanina Klimenta Kolesnikowa.

Jeszcze to do mnie nie dociera. Czas z półfinału jest dla mnie irracjonalny. Ciężko trenuję i wykonuję dobrą robotę z moimi trenerami (…) Plan na poniedziałek to dobrze się bawić i dać z siebie wszystko.

Ksawery Masiuk w komunikacie Polskiego Związku Pływackiego

Finał MŚ z udziałem Masiuka. Kiedy i gdzie oglądać?

Wyścig medalowy z udziałem naszego reprezentanta zaplanowany jest na poniedziałkowy wieczór. Transmisja na TVP Sport rozpocznie się 20.06 o godz. 17:55.

MŚ w pływaniu potrwają do 3 lipca. Do udziału w zawodach zakwalifikowało się 12 Polaków. Oprócz Ksawerego Masiuka największą szansę na medal ma Katarzyna Wasick. Zawodniczka prezentuje dobre wyniki na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tytuł nie dla Hurkacza. Finałowa porażka Polaka w Montrealu

Hubert Hurkacz przegrał w trzech setach finałowe starcie National Bank Open ATP 1000 w Montrealu. Polak rozpoczął od wygranego seta, jednak dwa kolejne padły...

Aleksandra Lisowska mistrzynią Europy w maratonie! Polki z brązem w drużynie

Kapitalnie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy 2022 w lekkoatletyce dla Polaków. Aleksandra Lisowska została mistrzynią Europy w maratonie. Do tego drużyna kobiet sięgnęła po brązowy...