STS KOD PROMOCYJNY

17-latek z rekordem Polski w pływaniu! Masiuk powalczy o medal na MŚ w Budapeszcie?

Autor: Paulina Bajorowicz
Strona głównaPływanie17-latek z rekordem Polski w pływaniu! Masiuk powalczy o medal na...

Podczas MŚ w pływaniu Ksawery Masiuk pobił rekord kraju na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym, tym samym awansując z czwartym czasem do finału. Czy dziś wieczorem powalczy o miejsce na podium?

Rekord za rekordem

Do półfinałów trwających pływackich Mistrzostw Świata w Budapeszcie Masiuk przeszedł jako najmłodszy zawodnik, prezentując znakomitą formą. Z czasem 53.33 poprawił swój życiowy wynik. Świetny występ był tylko początkiem sukcesów zawodnika G-8 Bielany Warszawa tego dnia.

Już po południu grzbiecista z wynikiem 52.58 poprawił rekord Polski o 75 setnych sekundy. Tylko 0.05 sekundy zabrało mu do pobicia rekordu świata juniorów, który aktualnie należy do Rosjanina Klimenta Kolesnikowa.

Jeszcze to do mnie nie dociera. Czas z półfinału jest dla mnie irracjonalny. Ciężko trenuję i wykonuję dobrą robotę z moimi trenerami (…) Plan na poniedziałek to dobrze się bawić i dać z siebie wszystko.

Ksawery Masiuk w komunikacie Polskiego Związku Pływackiego

Finał MŚ z udziałem Masiuka. Kiedy i gdzie oglądać?

Wyścig medalowy z udziałem naszego reprezentanta zaplanowany jest na poniedziałkowy wieczór. Transmisja na TVP Sport rozpocznie się 20.06 o godz. 17:55.

MŚ w pływaniu potrwają do 3 lipca. Do udziału w zawodach zakwalifikowało się 12 Polaków. Oprócz Ksawerego Masiuka największą szansę na medal ma Katarzyna Wasick. Zawodniczka prezentuje dobre wyniki na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Paulina Bajorowicz
Paulina Bajorowicz
Współtwórczyni portalu Gotowi na Sport. Nadzoruje pracą redakcji, szuka nowych tematów, inspiracji i talentów w polskim sporcie. Na codzień dba o rozwój serwisu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...