Ksawery Masiuk pobił rekord Polski. Świetny występ utalentowanego nastolatka

Strona głównaPływanieKsawery Masiuk pobił rekord Polski. Świetny występ utalentowanego nastolatka

Trzeciego dnia międzynarodowych zawodów pływackich Polish Open w Łodzi doszło do historycznego wyniku. Zaledwie 17-letni Ksawery Masiuk pobił pięcioletni rekord Polski na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Niezwykle utalentowany Polak popłynął 24,68 sekundy i o zaledwie 0,03 sekundy pobił dotychczasowy rekord należący do Tomasza Polewki. Tym samym uhonorował 100-lecie Polskiego Związku Pływackiego. Zawody Polish Open zorganizowano właśnie z tej okazji. 

Kim jest Ksawery Masiuk?

Ksawery Masiuk to 17-letni zawodnik, który pochodzi z Tarnowca i przebojem wchodzi w seniorskie pływanie. Już teraz zalicza się do ścisłej polskiej czołówki i powinien być pewnym punktem drużyny narodowej na tegorocznych mistrzostwach Europy w Rzymie oraz mistrzostwach świata w Budapeszcie. Utalentowany pływak na co dzień trenuje w zespole UKS G-8 Bielany Warszawa. Występ w Łodzi na Polish Open to nie przypadek, ponieważ w ostatnich miesiącach odnotowywał bardzo dobre czasy m.in. w Grand Prix Polski, gdzie wygrywał klasyfikację łączną wśród mężczyzn. Jeżeli wciąż będzie rozwijał się w takim tempie, to bardzo szybko powinien dołączyć do grona najlepszych nie tylko w Polsce, ale także na świecie. 

Rekordowe zawody Masiuka

Organizowane z okazji 100-lecia Polskiego Związku Pływackiego zawody Polish Open są rekordowe dla Ksawerego Masiuka. Drugiego dnia zmagań zawodnik ten świetnie popłynął na 50 metrów stylem motylkowym, gdzie ustanowił rekord Polski 18. latków i wywalczył minimum kwalifikacyjne do mistrzostw Europy w Rzymie. Na tym jednak nie poprzestał, bo już trzeciego dnia zmagań w łódzkiej pływalni odnotował swój największy sukces w karierze. Bez wątpienia za taki można uznać pobicie rekordu Polski seniorów na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Od 2 maja należy on do Ksawerego Masiuka i wynosi 24,68 sekundy. Patrząc na formę nastolatka z Tarnowca, jeszcze w tym roku może śrubować ten wynik. Kolejny dzień zmagań w Polish Open już we wtorek 3 maja. Zawodnicy ponownie powalczą o kwalifikacje na najważniejsze imprezy międzynarodowe w tym roku. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...