STS KOD PROMOCYJNY

Ksawery Masiuk pobił rekord Polski. Świetny występ utalentowanego nastolatka

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieKsawery Masiuk pobił rekord Polski. Świetny występ utalentowanego nastolatka

Trzeciego dnia międzynarodowych zawodów pływackich Polish Open w Łodzi doszło do historycznego wyniku. Zaledwie 17-letni Ksawery Masiuk pobił pięcioletni rekord Polski na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Niezwykle utalentowany Polak popłynął 24,68 sekundy i o zaledwie 0,03 sekundy pobił dotychczasowy rekord należący do Tomasza Polewki. Tym samym uhonorował 100-lecie Polskiego Związku Pływackiego. Zawody Polish Open zorganizowano właśnie z tej okazji. 

Kim jest Ksawery Masiuk?

Ksawery Masiuk to 17-letni zawodnik, który pochodzi z Tarnowca i przebojem wchodzi w seniorskie pływanie. Już teraz zalicza się do ścisłej polskiej czołówki i powinien być pewnym punktem drużyny narodowej na tegorocznych mistrzostwach Europy w Rzymie oraz mistrzostwach świata w Budapeszcie. Utalentowany pływak na co dzień trenuje w zespole UKS G-8 Bielany Warszawa. Występ w Łodzi na Polish Open to nie przypadek, ponieważ w ostatnich miesiącach odnotowywał bardzo dobre czasy m.in. w Grand Prix Polski, gdzie wygrywał klasyfikację łączną wśród mężczyzn. Jeżeli wciąż będzie rozwijał się w takim tempie, to bardzo szybko powinien dołączyć do grona najlepszych nie tylko w Polsce, ale także na świecie. 

Rekordowe zawody Masiuka

Organizowane z okazji 100-lecia Polskiego Związku Pływackiego zawody Polish Open są rekordowe dla Ksawerego Masiuka. Drugiego dnia zmagań zawodnik ten świetnie popłynął na 50 metrów stylem motylkowym, gdzie ustanowił rekord Polski 18. latków i wywalczył minimum kwalifikacyjne do mistrzostw Europy w Rzymie. Na tym jednak nie poprzestał, bo już trzeciego dnia zmagań w łódzkiej pływalni odnotował swój największy sukces w karierze. Bez wątpienia za taki można uznać pobicie rekordu Polski seniorów na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Od 2 maja należy on do Ksawerego Masiuka i wynosi 24,68 sekundy. Patrząc na formę nastolatka z Tarnowca, jeszcze w tym roku może śrubować ten wynik. Kolejny dzień zmagań w Polish Open już we wtorek 3 maja. Zawodnicy ponownie powalczą o kwalifikacje na najważniejsze imprezy międzynarodowe w tym roku. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...