STS KOD PROMOCYJNY

Medale drugiego dnia MP w pływaniu rozdane. Kacper Stokowski jedzie na mistrzostwa świata

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieMedale drugiego dnia MP w pływaniu rozdane. Kacper Stokowski jedzie na mistrzostwa...

Wielu emocji dostarczył drugi dzień Mistrzostw Polski w pływaniu, które odbywają się w Aquasferze w Olsztynie. Najciekawiej było na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym mężczyzn, gdzie identyczny czas uzyskali Ksawery Masiuk i Kacper Stokowski. Obaj zdobyli złote krążki, a ten drugi dodatkowo wypełnił minimum na mistrzostwa świata w Fukuoce, stając się siódmym zawodnikiem Polski na turniej. Zapraszamy na krótkie podsumowanie drugiego dnia MP w pływaniu w Olsztynie. 

Rekord Polski młodzieżowców Adeli Piskorskiej 

W czwartek w Olsztynie oglądaliśmy łącznie pięć finałów kobiecych, w tym cztery indywidualne. Na 100 metrów stylem grzbietowym wygrała Adela Piskorska z AZS UMCS Lublin, która z wynikiem 59.76 poprawiła rekord Polski młodzieżowców. Po raz pierwszy w karierze zeszła poniżej minuty, a do rekordu Polski zabrakło jej zaledwie 0,01 sekundy. Dominika Sztandera z Juvenii Wrocław okazała się bezkonkurencyjna na 50 metrów stylem klasycznym. O sporym niedosycie może mówić Aleksandra Knop z UKS 190 Łódź. Choć została mistrzynią Polski na 400 metrów stylem zmiennym, to jednak zabrakło jej zaledwie 0,26 sekundy do kwalifikacji na mistrzostwa świata. Po złoto na 200 metrów sięgnęła Wiktoria Guść z MKP Szczecin. W sztafecie 4×100 metrów stylem dowolnym najlepsze okazały się zawodniczki Juvenii Wrocław. 

Stokowski jedzie do Fukuoki

Nie mniej emocji dostarczyły kibicom finały męskie. Najbardziej widowiskowy był ten na 100 metrów stylem grzbietowym, gdzie mistrzami Polski zostali Kacper Stokowski (AZS UMCS Lublin) i Ksawery Masiuk (G-8 Bielany Warszawa). Obu zmierzono czas 53.74. Dzięki temu Stokowski jako siódmy zawodnik z Polski wywalczył kwalifikacje na mistrzostwa świata w Fukuoce. Na 50 metrów stylem klasycznym Jan Kałusowski z Trójki Łódź minimalnie wyprzedził Dawida Wiekierę z Wodnika 29 Tychy, co można uznać za małą niespodziankę. Kamil Sieradzki (AZS AWF Katowice) pewnie popłynął po mistrzostwo Polski na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. Bezkonkurencyjny na 400 metrów stylem zmiennym był Michał Piela (Unia Oświęcim), który na mecie miał ponad osiem sekund przewagi nad kolejnymi zawodnikami. W wyścigu sztafet 4×100 metrów stylem dowolnym triumfowali pływacy z AZS AWF Katowice, którzy jednocześnie pobili rekord Polski młodzieżowców z czasem 3:19.41. Przed nami jeszcze dwa dni pływackich emocji w Olsztynie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...