Medale drugiego dnia MP w pływaniu rozdane. Kacper Stokowski jedzie na mistrzostwa świata

Strona głównaPływanieMedale drugiego dnia MP w pływaniu rozdane. Kacper Stokowski jedzie na mistrzostwa...

Wielu emocji dostarczył drugi dzień Mistrzostw Polski w pływaniu, które odbywają się w Aquasferze w Olsztynie. Najciekawiej było na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym mężczyzn, gdzie identyczny czas uzyskali Ksawery Masiuk i Kacper Stokowski. Obaj zdobyli złote krążki, a ten drugi dodatkowo wypełnił minimum na mistrzostwa świata w Fukuoce, stając się siódmym zawodnikiem Polski na turniej. Zapraszamy na krótkie podsumowanie drugiego dnia MP w pływaniu w Olsztynie. 

Rekord Polski młodzieżowców Adeli Piskorskiej 

W czwartek w Olsztynie oglądaliśmy łącznie pięć finałów kobiecych, w tym cztery indywidualne. Na 100 metrów stylem grzbietowym wygrała Adela Piskorska z AZS UMCS Lublin, która z wynikiem 59.76 poprawiła rekord Polski młodzieżowców. Po raz pierwszy w karierze zeszła poniżej minuty, a do rekordu Polski zabrakło jej zaledwie 0,01 sekundy. Dominika Sztandera z Juvenii Wrocław okazała się bezkonkurencyjna na 50 metrów stylem klasycznym. O sporym niedosycie może mówić Aleksandra Knop z UKS 190 Łódź. Choć została mistrzynią Polski na 400 metrów stylem zmiennym, to jednak zabrakło jej zaledwie 0,26 sekundy do kwalifikacji na mistrzostwa świata. Po złoto na 200 metrów sięgnęła Wiktoria Guść z MKP Szczecin. W sztafecie 4×100 metrów stylem dowolnym najlepsze okazały się zawodniczki Juvenii Wrocław. 

Stokowski jedzie do Fukuoki

Nie mniej emocji dostarczyły kibicom finały męskie. Najbardziej widowiskowy był ten na 100 metrów stylem grzbietowym, gdzie mistrzami Polski zostali Kacper Stokowski (AZS UMCS Lublin) i Ksawery Masiuk (G-8 Bielany Warszawa). Obu zmierzono czas 53.74. Dzięki temu Stokowski jako siódmy zawodnik z Polski wywalczył kwalifikacje na mistrzostwa świata w Fukuoce. Na 50 metrów stylem klasycznym Jan Kałusowski z Trójki Łódź minimalnie wyprzedził Dawida Wiekierę z Wodnika 29 Tychy, co można uznać za małą niespodziankę. Kamil Sieradzki (AZS AWF Katowice) pewnie popłynął po mistrzostwo Polski na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. Bezkonkurencyjny na 400 metrów stylem zmiennym był Michał Piela (Unia Oświęcim), który na mecie miał ponad osiem sekund przewagi nad kolejnymi zawodnikami. W wyścigu sztafet 4×100 metrów stylem dowolnym triumfowali pływacy z AZS AWF Katowice, którzy jednocześnie pobili rekord Polski młodzieżowców z czasem 3:19.41. Przed nami jeszcze dwa dni pływackich emocji w Olsztynie. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...