Polscy pływacy z pierwszymi minimami olimpijskimi

Autor
Strona głównaPływaniePolscy pływacy z pierwszymi minimami olimpijskimi

W ostatnich dniach w Canet-en-Roussillon, Barcelonie i w Monako rozegrano cykl zawodów pływackich Mare Nostrum. Z dobrej strony pokazali się w nich biało-czerwoni. Kwalifikacje olimpijskie do Paryża wywalczyli w nich: Laura Bernat, Adela Piskorska i Krzysztof Chmielewski. Ponadto Polacy wielokrotnie stawali na podium, w tym wiele wyścigów wygrali. 

Polskie podia w Canet-en-Roussillon

Pierwsze zawody cyklu odbyły się w dniach 13-14 maja w Canet-en-Roussillon. Tam pierwsze miejsce na 100 metrów stylem klasycznym zajął Dawid Wiekiera. Ten sam zawodnik zajął też drugie miejsce na dwukrotnie dłuższym dystansie. Na 100 metrów motylkiem wygrał Jakub Majerski. Ponadto miejsca na podium wywalczyli: Adela Piskorska, Laura Bernat, Kamil Sieradzki, Krzysztof Chmielewski (x2), Jan Kałusowski i Adrian Jaśkiewicz.

Dwie kwalifikacje olimpijskie w Barcelonie

Niezwykle udany dla Polaków był start w drugich zawodach cyklu Mare Nostrum, które odbyły się w Barcelonie. Tam kwalifikację olimpijską wywalczyła najpierw Laura Bernat na 200 metrów stylem grzbietowym. Przy okazji wygrała swoją konkurencję. Drugą olimpijską przepustkę zdobył Krzysztof Chmielewski na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. On również wygrał swoją konkurencję. Miejsca na podium zajmowali jeszcze: Adela Piskorska (x2), Ksawery Masiuk (x2), Jan Kałusowski, Dawid Wiekiera i Adrian Jaśkiewicz. 

Adela Piskorska z kwalifikacją w Monako

Trzecia kwalifikacja olimpijska padła łupem Adeli Piskorskiej, która wywalczyła ją na 200 metrów stylem grzbietowym w zawodach w Monako. Kończyły one cały cykl. Polka zajęła drugie miejsce w swojej konkurencji i przegrała tylko z koleżanką z kadry Laurą Bernat. Oprócz tego nasi reprezentanci jeszcze czterokrotnie stawali na podium zawodów w Monako, które odbyły się w dniach 20-21 maja. W ten sposób zakończył się prestiżowy cykl Mare Nostrum, który przyniósł biało-czerwonym trzy przepustki olimpijskie. Liczymy na to, że w najbliższych tygodniach nasi pływacy dorzucą kolejne kwalifikacje do Paryża. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...