STS KOD PROMOCYJNY

Rozpoczynamy Mistrzostwa Europy 2022 w sportach wodnych w Rzymie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieRozpoczynamy Mistrzostwa Europy 2022 w sportach wodnych w Rzymie

Reprezentanci Polski w czwartek 11 sierpnia rozpoczną zmagania w Mistrzostwach Europy 2022 w sportach wodnych, które odbędą się w Rzymie. Łącznie rozegranych zostanie 77 konkurencji medalowych, a w kilku z nich Polacy mają realne szanse na włączenie się do walki o medale. Ostatnie konkurencje odbędą się 21 sierpnia, gdy zakończą się zmagania pływaków długodystansowych oraz konkurencja skoków do wody. 

Nadzieje medalowe w pływaniu

Tradycyjnie największym zainteresowaniem kibiców powinny cieszyć się zmagania na basenie pływackim. Te odbędą się w dniach 11-17 sierpnia. Polską faworytką do medalu pozostaje Katarzyna Wasick, która przed rokiem na dystansie 50 metrów stylem dowolnym zdobyła srebrny medal. Na listach do Rzymu zajmuje drugie miejsce tuż za Sarą Sjoestroem ze Szwecji. Wśród mężczyzn czwarte miejsca na listach startowych zajmują Ksawery Masiuk (50 m stylem grzbietowym), Jakub Majerski (100 m stylem motylkowym) oraz Jan Kozakiewicz (50 m stylem klasycznym). Oni również mogą włączyć się do walki o medale i nie będzie to wielka sensacja. Łącznie kadra pływaków liczy 30 zawodniczek i zawodników. Zdobycie jakiegokolwiek medalu będzie spodziewanym sukcesem. 

Polacy w innych konkurencjach

Biało-czerwoni wystartują również w innych konkurencjach. W konkurencji skoków do wody będziemy oglądać: Aleksandrę Błażowską, Kaję Skrzek, Roberta Łukaszewicz i Andrzeja Rzeszutka. W zmaganiach w skokach z wysokości pojawi się Kris Kolanus. Co ciekawe dwójka Klaudia Tarasiewicz i Krzysztof Chmielewski weźmie udział nie tylko w zmaganiach na pływalni, ale także w wyścigach długodystansowych na wodach otwartych, które rozgrywane będą  w dniach 18-21 sierpnia. Oznacza to, że ci sportowcy powinni należeć do najbardziej zapracowanych w całej reprezentacji. Reprezentantów Polski nie będzie w konkurencjach pływania artystycznego, które rozegrane zostaną w dniach 11-15 sierpnia. Mistrzostwa Europy w pływaniu powracają do Rzymu po blisko 40. latach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...