Srebrny medal Katarzyny Wasick na Mistrzostwach Europy w pływaniu

Strona głównaPływanieSrebrny medal Katarzyny Wasick na Mistrzostwach Europy w pływaniu

Katarzyna Wasick jest niesamowita. Polka zdobyła srebrny medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym na Mistrzostwach Europy 2022 w pływaniu rozgrywanych w Rzymie. Tym samym potwierdziła swoje aspiracje medalowe, które zgłaszała jeszcze przed startem imprezy. Polka przyjechała do Rzymu z drugim czasem i była gorsza tylko od Szwedki Sarah Sjoestroem, która jest multimedalistką najważniejszych imprez. Ostatecznie w wielkim finale przegrała tylko z nią i stanęła na drugim miejscu podium.

Katarzyna Wasick potwierdziła dobrą dyspozycję

Bez dwóch zdań Katarzyna Wasick była największą polską nadzieją medalową na Mistrzostwa Europy w Rzymie. Przyjechała do stolicy Włoch z drugim wynikiem w Europie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Swoją dobrą dyspozycję potwierdzała kolejno w kwalifikacjach oraz w półfinale. W każdym z tych wyścigów zajmowała drugie miejsce i przegrywała z niezawodną Sjoestroem. Dzięki temu do wielkiego finału przystąpiła jako główna faworytka do srebra, choć przy odrobinie szczęścia mogła powalczyć o złoto

Ostatecznie na dystansie jednej długości basenu w finale lepsza okazała się Szwedka Sarah Sjoestroem. Pływaczka z północy Europy skutecznie odparła ataki Katarzyny Wasick i finiszowała z czasem 23.91. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Polka, która dotknęła ściany basenu z czasem 24.20. Tym samym powtórzyła swój wynik sprzed dwóch lat, kiedy również zdobyła srebro Mistrzostw Europy. Na najniższym stopniu podium w Rzymie stanęła Valerie van Roon z Holandii. Zmierzono jej czas 24.64.

Drugi medal biało-czerwonych w Rzymie

Srebrny krążek wywalczony przez Katarzynę Wasick to drugi medal Polaków wywalczony na Mistrzostwach Europy w Rzymie. Wcześniej brązowy medal w rywalizacji na dystansie 100 metrów stylem motylkowym zdobył Jakub Majerski. Jutro ostatni dzień zmagań na pływalni i ostatnie szanse medalowe Polaków. Później rozpoczną się zmagania w innych dyscyplinach wodnych, gdzie także będziemy oglądać biało-czerwonych.