STS KOD PROMOCYJNY

Trzy medale polskich pływaków podczas Pucharu Świata w Berlinie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieTrzy medale polskich pływaków podczas Pucharu Świata w Berlinie

Katarzyna Wasick, Radosław Kawęcki i Dawid Wiekiera. To oni w Berlinie na zawodach Pucharu Świata w pływaniu stawali na podium. Największy sukces odniosła Katarzyna Wasick, która pierwszego dnia zmagań wygrała rywalizację na 50 metrów stylem dowolnym. Radosław Kawęcki i Dawid Wiekiera zajęli trzecie miejsca w swoich konkurencjach. Powody do zadowolenia mają również Adela Piskorska i Karol Ostrowski. Choć nie stanęli na podium, to wywalczyli kwalifikacje do startu na mistrzostwach świata w Melbourne. Zapraszamy na krótkie podsumowanie występów biało-czerwonych w Berlinie. 

Wasick pierwsza, Kawęcki trzeci pierwszego dnia pływania

Kolejny raz Katarzyna Wasick udowodniła, że bez wątpienia należy do najlepszych zawodniczek na świecie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. W Berlinie wygrała z czasem 23.32. Tym samym osiągnęła największy sukces z wszystkich biało-czerwonych startujących w Berlinie. Pierwszego dnia zmagań na podium oglądaliśmy jeszcze Radosława Kawęckiego. Doświadczony pływak zajął trzecie miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym z czasem 1:52.56. Spore powody do radości ma również Karol Ostrowski, który na 50 metrów stylem dowolnym był czwarty. Czas 21.17 zapewnił mu przepustkę na mistrzostwa świata na krótkim basenie w Melbourne. Pozostali Polacy kończyli zmagania na nieco dalszych pozycjach. 

Bez podium drugiego dnia 

Drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w Berlinie na podium nie oglądaliśmy żadnego z Polaków. Najbliżej tego był Karol Ostrowski, który zajął czwarte miejsce na 100 metrów stylem dowolnym. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze; Dominikę Sztanderę, Kacpra Majchrzaka, Jakuba Kraskę, Krzysztofa Chmielewskiego i Paulinę Peda. 

Dawid Wiekiera trzeci na zakończenie zawodów 

Ostatniego dnia Pucharu Świata doskonale zaprezentował się Dawid Wiekiera. Z czasem 2:06.66 zajął trzecie miejsce na 200 metrów stylem klasycznym. Zdobył trzeci medal dla Polski w Berlinie. Powody do zadowolenia ma również piąta na 200 metrów stylem grzbietowym Adela Piskorska. Z czasem 2:05.31 z półfinału zapewniła sobie przepustkę do Melbourne. Na szóstym miejscu zmagania skończył Ksawery Masiuk. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...