STS KOD PROMOCYJNY

Argentyna pokonana! Polscy siatkarze o krok od igrzysk!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaSiatkówkaArgentyna pokonana! Polscy siatkarze o krok od igrzysk!

Polska wygrała z Argentyną 3:1 w ważnym meczu w kontekście awansu na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Do osiągnięcia celu biało-czerwonym wystarczy przynajmniej jedno zwycięstwo w dwóch ostatnich meczach turnieju kwalifikacyjnego.

Wyrównana walka w każdym secie

Jak można było się spodziewać, reprezentacja Argentyny postawiła trudne warunki naszej drużynie. W pierwszych dwóch setach mieliśmy lustrzane wyniki – najpierw to my wygraliśmy 25:23, a później takim samym rezultatem odpowiedzieli nam rywale z Ameryki Południowej.

Kluczowa okazała się trzecia partia, w której prowadziliśmy już 16:10, jednak Argentyńczycy zdołali nas dogonić i doprowadzili do gry na przewagi. Tam wróciliśmy na właściwe tory i po skutecznym ataku Łukasza Kaczmarka zwyciężyliśmy 28:26.

Ostatni set był najbardziej jednostronny. Polacy kontrolowali wynik, co w ostatecznym rozrachunku dało nam wynik 25:20 i zwycięstwo w całym meczu.

Kiedy można przypieczętować awans?

Polska z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli turnieju rozgrywanego w Xi’an. Bilety do Paryża możemy zabukować już w sobotę w okolicach południa. Wtedy Polska zagra z Holandią i jeżeli uda nam się wygrać, nikt nie odbierze nam awansu.

Z kolei w niedzielę czeka nas ostatni mecz tego turnieju, w którym zagramy z gospodarzami, Chińczykami. Wygrana w którymkolwiek z weekendowych starć zapewni nam grę w Paryżu latem przyszłego roku.

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...