STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Łosiak i Michał Bryl najlepsi w Beach Pro Tour w Doha

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaBartosz Łosiak i Michał Bryl najlepsi w Beach Pro Tour w Doha

Kolejny duży sukces odniósł polski duet Bartosz Łosiak i Michał Bryl w siatkówce plażowej. Tym razem reprezentanci Polski okazali się najlepsi w prestiżowym turnieju Beach Pro Tour rozgrywanym w katarskiej Dausze. Biało-czerwoni jak burza przeszli przez etapy eliminacyjne i fazę pucharową. Do wielkiego finału awansowali bez straty seta i tam również 2:0 pokonali Włochów Samuele Cottafava i Paolo Nicolai. Pozostałym polskim parom w Dausze poszło znacznie gorzej, ponieważ odpadły na początkowych etapach turnieju. 

Turniejowe zwycięstwo bez straty seta

Bartosz Łosiak i Michał Bryl rozpoczęli rywalizację od fazy grupowej, gdzie wygrali dwa spotkania, co dało im wolny los w 1/16 finału Beach Pro Tour w Doha. W swojej grupie w pokonanym polu zostawili duety: Mohamed Ihab Zaki i Abdallah Ibrahim Nassim z Kataru oraz Clemens Wickler i Nils Ehlers z Niemiec. Biało-czerwoni rozpoczęli zmagania dopiero od drugiej rundy play-off, gdzie bez większych problemów wyeliminowali Holendrów Leona Luiniego oraz Rubena Penningę. W ćwierćfinale zmierzyli się z Austriakami Robinem Seidlem i Philippem Wallerem. Spotkanie to także zakończyło się w dwóch setach. 

Wiele emocji przyniósł półfinał, gdzie Polacy zagrali z kolejną parą z Austrii. Tym razem mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany, a w drugim secie gra toczyła się na przewagi. Więcej spokoju zachowali Michał Bryl i Bartosz Łosiak i to oni awansowali do finału, a Martin Ermacora i Moritz Bernd Pristauz-Telsnigg powalczyli o brązowy medal. W wielkim finale Polacy zostawili w pokonanym polu włoski duet Paolo Nicolai oraz Samuele Cottafava i zasłużenie sięgnęli po złoty medal. To kolejne potwierdzenie ich wysokiej formy na początku tego sezonu. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Niestety pozostałe polskie duety spisały się znacznie gorzej. Po wygranych kwalifikacjach już na etapie grupowym z turniejem pożegnali się Paweł Lewandowski i Jakub Zdybek. Przez kwalifikacje nie udało się przebrnąć duetom: Mikołajowi Miszczukowi i Maciejowi Rudolowi oraz Jakubowi Szałankiewiczowi i Miłoszowi Krukowi. 

Wśród kobiet w fazie grupowej przegrały Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik, a na etapie eliminacji z turniejem pożegnały się Agata Ceynowa i Patrycja Jundziłł oraz Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...