Dwa srebrne medale Polaków w turnieju Beach Pro Tour Futures w Warszawie

Strona głównaSiatkówkaDwa srebrne medale Polaków w turnieju Beach Pro Tour Futures w Warszawie

W weekend biało-czerwoni wywalczyli dwa srebrne medale w turnieju siatkówki plażowej VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by Kyocera. Wśród kobiet na drugim stopniu podium stanęły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, a w rywalizacji panów sukces ten padł łupem Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka. Zawody rozegrano na boiskach Monta Beach Volley Club w Warszawie. 

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz ze srebrem

Najlepiej z Polek w rywalizacji pań spisały się Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Przez cały turniej szły jak burza i pewnie awansowały do wielkiego finału. W drodze do niego w półfinale po zaciętym boju pokonały 2:0 mocne Norweżki Sunnivę Helland-Hansen i Emilie Olimstad. Niestety zwycięski marsz biało-czerwonych został zatrzymany w finale. Tam lepsze od Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Wachowicz były Austriaczki Dorina Klinger i Ronja Klinger. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2 (14:21, 19:21). Ostatecznie Polki wywalczyły srebrne medale, co i tak jest ich wielkim sukcesem. Trzecie miejsce zajęły Francuzki Aline Chamereau i Clémence Vieira, które w meczu o brąz wygrały 2:1 z Norweżkami Sunnivą Helland-Hansen i Emilie Olimstad. Z dobrej strony pokazały się również Małgorzata Ciezkowska i Urszula Lunio. Zawodniczki te dotarły do ćwierćfinału, gdzie musiały uznać wyższość Gruszczyńskiej i Wachowicz. 

Srebro Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka

W ślady swoich koleżanek poszli Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Oni również świetnie spisywali się w turnieju głównym i zameldowali się w finale. Po drodze bez większych problemów pokonali 2:0 z Litwinami Arturem Vasiljevem i Robertem Juchnevicem. W finale czekali na nich znakomici Łotysze Martins Plavins i Kristians Fokerots. Choć mecz był zacięty, to jednak Polacy przegrali 0:2 (24:26, 16:21) i stanęli na drugim stopniu podium. Brązowy medal w rywalizacji panów wywalczyli Łotysze Olivers Bulgacs i Edgars Tocs. W małym finale po wyrównanej walce w trzech setach pokonali Litwinów Artura Vasiljeva i Roberta Juchnevica. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....