Jakub Zbytek i Paweł Lewandowski w półfinale turnieju Beach ProTour Coolangatta w Australii

Strona głównaSiatkówkaJakub Zbytek i Paweł Lewandowski w półfinale turnieju Beach ProTour Coolangatta w...

Dobry start w turnieju rangi Futures zanotowali Jakub Zbytek i Paweł Lewandowski. Polacy doszli do półfinału i byli bardzo blisko medalu, jednak ostatecznie nie udało im się go wywalczyć. Polacy w decydującym o medalu starciu zmierzyli się z gospodarzami Thomasem Hodgesem i Maximilianem Guehrerem. Nasi siatkarze przegrali dość wyraźnie i ostatecznie zakończyli zmagania na 4. miejscu. Turniej Beach Protour Coolangatta wygrali Australijczycy Izac Carracher i Mark Nicolaidis. 

Polacy zatrzymali się dopiero w półfinale

Reprezentanci Polski Paweł Lewandowski i Jakub Zbytek rozpoczęli od pewnej gry w fazie grupowej. W pierwszym spotkaniu turnieju pokonali 2:0 australijski duet Jack Gregory i Tim Gregory. Spotkanie toczyło się od pierwszych piłek pod dyktando Polaków, którzy wygrali w pełni zasłużenie. Bardziej wyrównane było drugie starcie grupowe, gdzie Polacy dopiero na przewagi wygrali z trzecim secie. Pokonali wówczas parę z Nowej Zelandii Bena O’Dea oraz Thomasa Reida. Dzięki temu wygrali swoją grupę i awansowali od razu od ćwierćfinału turnieju rangi Futures. 

W ćwierćfinale Paweł Lewandowski i Jakub Zbytek trafili na dobrze dysponowanych Szwajcarów Immanuela Zurchera i Jonathana Jordana. Polacy dobrze weszli w to spotkanie i zakończyli je w dwóch szybkich setach, dzięki czemu awansowali do fazy medalowej. Niestety było to ich ostatnie zwycięstwo w Beach Protour Coolangatta. W półfinale reprezentanci Polski byli bez szans z Kanadyjczykami Jake’em MacNeilem oraz Alexandrem Russellem. Polacy przegrali 0:2 i pozostała im walka o brązowy medal. Tam walczyli z Australijczykami Thomasem Hodgesem i Maximilianem Guehrerem, jednak okazali się słabsi i po porażce 0:2 zakończyli turniej na 4. miejscu. 

Finał dla Australijczyków

Turniej Beach Protour Coolangatta wygrali Australijczycy Izac Carracher i Mark Nicoladis. W wielkim finale bez problemu pokonali oni pogromców Polaków z półfinału, czyli Kanadyjczyków Jake’a MacNeila i Alexandra Russella. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...