Katarzyna Kociołek i Marta Łodej z brązem w Beach Pro Tour Futures w Helsinkach

Strona głównaSiatkówkaKatarzyna Kociołek i Marta Łodej z brązem w Beach Pro Tour Futures...

Reprezentantki Polski w siatkówce plażowej Katarzyna Kociołek i Marta Łodej wywalczyły brązowy medal w turnieju Beach Pro Tour Futures w Helsinkach. To drugie podium biało-czerwonych w tym sezonie w imprezie tej rangi. W małym finale Polki po trzysetowym pojedynku pokonały Niemki Melanię Paul i Hannę-Marie Schieder. Wcześniej w półfinale Katarzyna Kociołek i Marta Łodej musiały uznać wyższość Jasmine Fleming i Georgia Johnson z Australii. 

Świetny występ Polek w Helsinkach 

Od początku turnieju Beach Pro Tour Futures w Helsinkach Katarzyna Kociołek i Marta Łodej spisywały się doskonale. Zawody rozpoczęły od zwycięstwa w dwóch setach z Michaelą Brinkową i Kristyną Adamcikovą z Czech. Mecz zakończył się wynikiem 21:19, 21:13. W drugim spotkaniu Polki nie dały większych szans Finkom Sarze Sinisalo i Anniinie Parkkinen. Pokonały gospodynie 21:13, 21:12. Dzięki temu Katarzyna Kociołek i Marta Łodej zameldowały się w ćwierćfinale. 

Tam również nie miały sobie równych. W dwóch setach odprawiły Shanę Zobrist i Muriel Bossart ze Szwajcarii. Spotkanie zakończyło się 21:17, 21:14. Tym samym Polki do półfinału awansowały bez straty seta. Niestety tam musiały zaznać goryczy porażki. Ich półfinałowymi rywalkami były Jasmine Fleming i Georgia Johnson z Australii. Rywalki od początku narzuciły mocne tempo gry. Australijki grały dobrze w obronie i skutecznie w ataku. Polki nie potrafiły znaleźć recepty na dobrą dyspozycję rywalek. Ostatecznie biało-czerwone przegrały 0:2 (17:21, 16:21) i pozostała im walka o brązowy medal w turnieju Beach Pro Tour Futures w Helsinkach.

Trzysetowy bój w małym finale

Rywalkami Polek w meczu o brązowy medal były Niemki Melania Paul i Hanna-Marie Schieder. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla Katarzyny Kociołek i Marty Łodej. W pierwszym secie wygrały 21:14. Niestety w drugiej partii obraz gry całkowicie się zmienił. Tym razem to Niemki były stroną wyraźnie lepszą i umiejętnie punktowały błędy Polek. Rywalki wygrały 21:12 i doprowadziły do tie-breaka. Ten był bardzo wyrównany, jednak więcej spokoju zachowały biało-czerwone. Dzięki temu Katarzyna Kociołek i Marta Łodej  wygrały 15:12 i wywalczyły brązowy medal turnieju rangi Beach Pro Tour Futures. Po złoto sięgnęły Finki Niina Ahtiainen i Taru Lahti.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....