Strona głównaSiatkówkaMałgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio mistrzyniami Europy U-20 w siatkówce plażowej

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio osiągnęły duży sukces i zostały mistrzyniami Europy do lat 20. w siatkówce plażowej. Polki na turnieju w łotewskiej Rydze wygrały wszystkie spotkania i w świetnym stylu sięgnęły po złoto. W wielkim finale po trzysetowym pojedynku pokonały Szwajcarki Muriel Bossart i Leonę Kernen. Blisko medalu byli również młodzi Polacy. Ostatecznie zmagania w Rydze zakończyli na czwartym miejscu.

Droga Polek do złota

Nasze młode reprezentantki rozpoczęły zmagania od fazy grupowej. Tam wygrały wszystkie trzy mecze i bardzo pewnie awansowały do 1/8 finału. Tam mierzyły się z Norweżkami Julią Tennoy i Sofią Mol. Mecz był jednostronny i biało-czerwone wygrały go w dwóch setach. Dzięki temu awansowały do najlepszej ósemki. Ćwierćfinał to już niezwykle wyrównane starcie z Hiszpankami Sofią Izuzquizą i Adrianą Serrano. Pierwszą partię rywalki wygrały aż 21:10. Na szczęście w drugim secie Polki nawiązały walkę i wygrały na przewagi 27:25. Tie-break również padł łupem Małgorzaty Ciężkowskiej i Urszuli Łunio, które awansowały do półfinału

W półfinale nasze reprezentantki bez problemu poradziły sobie z Austriaczkami Lią Berger i Lilią Hohenauer. Mecz zakończył się w dwóch setach i Polki były już pewne zdobycia medalu. Wielki finał to emocjonujący bój ze Szwajcarkami Muriel Bossart i Leoną Kernen. Skończyło się w trzech setach na korzyść Polek. Dzięki temu Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio osiągnęły duży sukces i zostały mistrzyniami Europy U-20 w siatkówce plażowej

Polacy tuż za podium

O medal imprezy w Rydze do końca walczyli Filip Lejawa i Szymon Beta. Dotarli aż do półfinału, gdzie musieli uznać wyższość rywali. W meczu o brąz młodzi Polacy rywalizowali z reprezentantami gospodarzy Oliversem Bulgacsemi Kristiansem Fokerotsem. Niestety Polacy przegrali w trzech setach i zakończyli tegoroczne mistrzostwa Europy U-20 na czwartym miejscu. Złoto w tej kategorii wywalczyli Francuzi Arthur Canet i Teo Rotar.