Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 ME. Pozostali biało-czerwoni powalczą w barażach

Strona głównaSiatkówkaMichał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 ME. Pozostali biało-czerwoni powalczą w...

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Monachium. Duet Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrał oba spotkania grupowe i zapewnił sobie bezpośredni awans do 1/8 finału. Pozostałe polskie pary, czyli Katarzyna Kociołek i Marta Łodej oraz Piotr Kantor i Maciej Rudol zaliczyły po jednej wygranej w grupie. Oznacza to, że o awans do 1/8 powalczą w czwartkowych barażach. 

Pewny awans Bryla i Łosiaka

Michał Bryl i Bartosz Łosiak wywalczyli pewny awans do 1/8 finału Mistrzostw Europy 2022 w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Monachium. Impreza ta wchodzi w skład łączonych Mistrzostw Europy, gdzie rozgrywanych jest wiele różnych dyscyplin sportowych. W pierwszym meczu grupy B Polacy pewnie pokonali niemiecką parę Svena Wintera i Paula Henninga. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 (21:14, 21:15). O zajęciu pierwszego miejsca i bezpośrednim awansie do 1/8 finału decydował drugi pojedynek. W nim na Polaków czekało zdecydowanie większe wyzwanie. Po drugiej stronie siatki stanęli doświadczeni i utytułowani Hiszpanie Pablo Herrera i Gavira Collado. Pierwszy set był niezwykle wyrównany i padł łupem Polaków 27:25. W drugim biało-czerwoni wygrali 21:18 i przypieczętowali bezpośredni awans do fazy pucharowej. 

Dwie pary powalczą w barażach

O awans muszą walczyć dwie kolejne polskie pary. W ostatnim grupowym starciu Katarzyna Kociołek i Marta Łodej przegrały 1:2 z faworyzowanymi Niemkami Sandrą Ittlinger i Isabell Schneider i zajęły ostatecznie drugie miejsce. Tym samym zagrają w czwartkowych barażach. Wcześniej reprezentantki Polski wygrały 2:1 z Hiszpankami Marią Belen Carro oraz Angelą Lobato Herrero. 
Do walki w barażach staną również Piotr Kantor i Maciej Rudol. W decydującym starciu przegrali oni 0:2 z Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenen. To sprawiło, że biało-czerwoni również zajęli drugie miejsce w grupie i wystąpią w barażach. Wcześniej w dwóch setach poradzili sobie z Niemcami Simonem Pfretzschnerem i Philippem Husterem.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...