STS KOD PROMOCYJNY

Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali VW Beach Pro Tour Challenge w Espinho

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaMichał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali VW Beach Pro Tour Challenge w...

Duży sukces na piasku w Portugalii odnieśli Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Polska para wygrała turniej VW Beach Pro Tour Challenge w Espinho. W wielkim finale Polacy po trzysetowym pojedynku okazali się lepsi od Austriaków Martina Ermacory i Moritza Bernda Pristauza-Telsnigga. Czwarte miejsce w turnieju zajęli Piotr Kantor i Maciej Rudol, którzy w półfinale nie zdołali pokonać Austriaków, a w meczu o brąz przegrali z Łotyszami. Zwycięstwo w portugalskim Espinho to sporty sukces Michała Bryla i Bartosza Łosiaka. 

Zwycięstwo mimo grupowej porażki 

Michał Bryl i Bartosz Łosiak rozpoczęli zmagania od grupowego zwycięstwa z innym polskim duetem Jakubem Zdybkiem i Pawłem Lewandowskim. Mecz zakończył się w dwóch szybkich setach. Później przyszła niespodziewana porażka ze Szwajcarami Florianem Breerem i Marco Krattigerem. Polacy awansowali dalej z drugiego miejsca. W 1/8 finału zmierzyli się z Duńczykami Jacobem Steinem Brinckiem i Kristofferem Abellem. Mecz od początku do końca był wyrównany, a pierwszego seta zdobyli rywale Polaków. Na szczęście później to Michał Bryl i Bartosz Łosiak doszli do głosu i wygrali mecz 2:1. 

W ćwierćfinale biało-czerwoni mieli okazje do rewanżu na Szwajcarach. Tym razem zaczęli zdecydowanie lepiej i nie dali żadnych szans Florianowi Breerowi i Marco Krattigerowi. Mecz zakończył się w dwóch szybkich setach i Polacy zameldowali się w fazie medalowej. W półfinale czekało ich trudniejsze zadanie, ponieważ trafili na Łotyszy Janisa Smedinsa i Aleksandrsa Samoilovsa. Po trzysetowym pojedynku wygrali 2:1 i zameldowali się w wielkim finale. Ponownie stoczyli kapitalny i trzysetowy pojedynek z Austriakami Martinem Ermacorą i Moritzem Berndem Pristauz-Telsniggiem. 

Czwarte miejsce Piotra Kantora i Macieja Rudola

Na czwartym miejscu zmagania zakończyli Piotr Kantor i Maciej Rudol, którzy mecz o brąz przegrali 0:2 z Janisem Smedinsem i Aleksandrsem Samoilovsem. Na etapie 1/16 finału z turniejem w Espinho pożegnali się Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...