Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali VW Beach Pro Tour Challenge w Espinho

Strona głównaSiatkówkaMichał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali VW Beach Pro Tour Challenge w...

Duży sukces na piasku w Portugalii odnieśli Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Polska para wygrała turniej VW Beach Pro Tour Challenge w Espinho. W wielkim finale Polacy po trzysetowym pojedynku okazali się lepsi od Austriaków Martina Ermacory i Moritza Bernda Pristauza-Telsnigga. Czwarte miejsce w turnieju zajęli Piotr Kantor i Maciej Rudol, którzy w półfinale nie zdołali pokonać Austriaków, a w meczu o brąz przegrali z Łotyszami. Zwycięstwo w portugalskim Espinho to sporty sukces Michała Bryla i Bartosza Łosiaka. 

Zwycięstwo mimo grupowej porażki 

Michał Bryl i Bartosz Łosiak rozpoczęli zmagania od grupowego zwycięstwa z innym polskim duetem Jakubem Zdybkiem i Pawłem Lewandowskim. Mecz zakończył się w dwóch szybkich setach. Później przyszła niespodziewana porażka ze Szwajcarami Florianem Breerem i Marco Krattigerem. Polacy awansowali dalej z drugiego miejsca. W 1/8 finału zmierzyli się z Duńczykami Jacobem Steinem Brinckiem i Kristofferem Abellem. Mecz od początku do końca był wyrównany, a pierwszego seta zdobyli rywale Polaków. Na szczęście później to Michał Bryl i Bartosz Łosiak doszli do głosu i wygrali mecz 2:1. 

W ćwierćfinale biało-czerwoni mieli okazje do rewanżu na Szwajcarach. Tym razem zaczęli zdecydowanie lepiej i nie dali żadnych szans Florianowi Breerowi i Marco Krattigerowi. Mecz zakończył się w dwóch szybkich setach i Polacy zameldowali się w fazie medalowej. W półfinale czekało ich trudniejsze zadanie, ponieważ trafili na Łotyszy Janisa Smedinsa i Aleksandrsa Samoilovsa. Po trzysetowym pojedynku wygrali 2:1 i zameldowali się w wielkim finale. Ponownie stoczyli kapitalny i trzysetowy pojedynek z Austriakami Martinem Ermacorą i Moritzem Berndem Pristauz-Telsniggiem. 

Czwarte miejsce Piotra Kantora i Macieja Rudola

Na czwartym miejscu zmagania zakończyli Piotr Kantor i Maciej Rudol, którzy mecz o brąz przegrali 0:2 z Janisem Smedinsem i Aleksandrsem Samoilovsem. Na etapie 1/16 finału z turniejem w Espinho pożegnali się Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....