STS KOD PROMOCYJNY

Najlepsza siatkówka w Polsce wraca do Częstochowy

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaSiatkówkaNajlepsza siatkówka w Polsce wraca do Częstochowy

Poznaliśmy zespół, który w następnym sezonie siatkówki będzie miał okazję mierzyć się z najlepszymi drużynami w naszym kraju. Jest to Norwid Częstochowa, który w decydującym meczu pokonał MKS Będzin na jego hali 3:1 (25:20, 24:26, 25:23, 25:12).

Awans z pozycji underdoga

Przed meczem większe szanse na zwycięstwo zdaniem ekspertów miała ekipa z Będzina. Finał był rozgrywany w serii do 2 zwycięstw. We wcześniejszych spotkaniach obie drużyny wygrywały we własnych halach. W czwartek 11 maja Będzin zwyciężył 3:0, a trzy dni później w Częstochowie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. W sezonie zasadniczym były to dwa najlepsze zespoły – MKS zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu, a Norwid tuż za jego plecami.

Czy Norwid nawiąże do historii siatkówki w Częstochowie?

Awans do Plus Ligi Norwida to powrót siatkówki na najwyższym poziomie do Częstochowy. Dla samego klubu jest to największe osiagnięcie w krótkiej historii, jednak kibice w mieście z pewnością pamiętają AZS Częstochowa. Była to drużyna, która w latach 1990-2015 aż 16 razy stawała na podium siatkarskiej ekstraklasy w Polsce. Złożyło się na to 6 mistrzostw, tyle samo wicemistrzostw i cztery brązowe medale. Niestety, w 2019 r. klub został rozwiązany z powodów finansowych.

Wynik środowego meczu to drugi powód do radości dla częstochowskich fanów sportu w ostatnim czasie. Ten pierwszy to oczywiście mistrzostwo Polski w piłce nożnej, które zdobył w tym sezonie Raków Częstochowa.

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...