STS KOD PROMOCYJNY

Polki na ósmym miejscu w rankingu FIVB. Spory awans po cennych zwycięstwach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolki na ósmym miejscu w rankingu FIVB. Spory awans po cennych zwycięstwach

Reprezentantki Polski w siatkówce awansowały na ósme miejsce w rankingu FIVB. Znacznie się poprawiły i wyprzedziły m.in. Rosjanki. Obecnie Polki zajmują najwyższe miejsce rankingowe od 12. lat i jest to efekt znakomitych występów w pierwszym turnieju Ligi Narodów. W tureckiej Antalyi biało-czerwone wygrały cztery mecze, a na rozkładzie mają m.in. faworyzowane Włoszki i Serbki. Wysokie miejsce w rankingu FIVB to nagroda za dobre występy podopiecznych Stefano Lavariniego. 

Najlepszy wynik od 12. lat 

Dla Polek to najlepszy wynik w rankingu FIVB od 12. lat. W najnowszym zestawieniu zajmują ósme miejsce i awansowały do grona najlepszych drużyn świata. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobra postawa polskich siatkarek w pierwszym turnieju tegorocznej Ligi Narodów. Tam Polki wygrały wszystkie cztery mecze. Co ciekawe, w najnowszym rankingu biało-czerwone znalazły się wyżej od Rosjanek. Przed 12. laty Polki plasowały się nawet na siódmym miejscu i nie jest wykluczone, że po serii kolejnych dobrych występów nawiążą do tego wyniku. 

Czołówka rankingu FIVB

Aktualny ranking FIVB opublikowano 4 czerwca. Polki zanotowały w nim spory awans i zajmują ósme miejsce. Za naszymi zawodniczkami znajdują się nie tylko Rosjanki, ale również m.in.: Dominikanki. W rankingu prowadzą Brazylijki, które mają sporą przewagę nad reprezentantkami Stanów Zjednoczonych i Chin. Przed Polkami plasują się jeszcze: Serbki, Włoszki, Turczynki i Japonki. Tym samym biało-czerwone dołączyły do grona najlepszych drużyn na świecie i liczymy na to, że utrzymają się w nim na dłużej. 

Kolejne mecze już za tydzień 

Jeszcze w czerwcu reprezentantki Polski rozpoczną walkę w drugim turnieju rozgrywek Ligi Narodów. W tym celu udadzą się do dalekiego Hongkongu. Tam zagrają kolejno z Dominikankami, Turczynkami, Holenderkami i Chinkami. Pierwszy mecz z udziałem biało-czerwonych zaplanowano na 13 czerwca. Polki po pierwszej rundzie plasują się w ścisłej czołówce Ligi Narodów z kompletem zwycięstw. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...