Polska – Korea Południowa 3:0. Pewny awans do II fazy Mistrzostw Świata

Strona głównaSiatkówkaMŚ w siatkówcePolska - Korea Południowa 3:0. Pewny awans do II fazy Mistrzostw Świata

Polskie siatkarki bez większych problemów pokonały 3:0 reprezentantki Korei Południowej i zapewniły sobie awans do II fazy Mistrzostw Świata. Po trzech pierwszych meczach Polki przewodzą w grupie B z kompletem punktów po trzech zwycięstwach. Już w czwartek 29 września podopieczne Stefano Lavariniego w Ergo Arenie zmierzą się z Dominikankami, które zajmują drugie miejsce w grupie i dotychczas przegrały tylko z Turczynkami. Przed Polkami bardzo trudne zadanie.

Mecz od początku do końca pod dyktando biało-czerwonych

Trzeci mecz Polek na turnieju Mistrzostw Świata toczył się od początku do końca pod ich dyktando. To biało-czerwone były faworytkami, choć naprzeciw nich stanęła czwarta drużyna ostatnich igrzysk olimpijskich. Od tego czasu reprezentacja Korei Południowej zaliczyła jednak spory zjazd, co w Ergo Arenie wykorzystały Polki. Początek pierwszego seta był jeszcze wyrównany. W pewnym momencie to rywalki wyszły na prowadzenie 15:13. Od tego momentu oglądaliśmy jednak prawdziwy koncert biało-czerwonych. Coraz pewniej w ataku czuła się Magdalena Stysiak, a inne siatkarki jej wtórowały. Ostatecznie set zakończył się wygraną gospodyń 25:17

Drugi set miał nieco inny przebieg. Tu od początku Polki budowały swoją przewagę nad rywalkami i w pewnym momencie wyszły już na prowadzenie 17:11. Kolejne cztery punkty zdobyły Koreanki i zbliżyły się do Polek już tylko na dwa oczka. Końcówka seta należała jednak do podopiecznych Stefano Lavariniego, a na liderkę drużyny wyrastała Olivia Różański. Polki wygrały 25:18. Trzeci set wyrównany był tylko do wyniku 12:12. Później dominowały biało-czerwone i w pełni zasłużenie wygrały 25:16. Tym samym zakończyły mecz 3:0 i zapewniły sobie awans do II fazy turnieju

Polska – Korea Południowa 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)

Kolejny mecz z Dominikaną

Czwarty mecz grupy B reprezentantki Polki rozegrają z Dominikankami. Do tej pory siatkarki z Dominikany przegrały tylko 2:3 z Turczynkami, a ponadto wygrywały po 3:0 z Chorwatkami i Koreankami. Dzięki temu zajmują drugie miejsce w grupie i przed biało-czerwonymi trudne zadanie. Mecz zaplanowano na 29 września. Start o 20:30