Siatkarska Liga Narodów. Iran pierwszym rywalem Polaków w turnieju finałowym

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówSiatkarska Liga Narodów. Iran pierwszym rywalem Polaków w turnieju finałowym

Polscy siatkarze już po drugim turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów zapewnili sobie awans do finałów w Bolonii. Pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie Iran.

Druga lokata Polaków

Biało-czerwoni podczas trzech turniejów Siatkarskiej Ligi Narodów rozegrali 12 spotkań. Aż dziesięć z nich zakończyło się ich zwycięstwem. Ulegli tylko reprezentacji Włoch i Iranu. Korzystny bilans i dobra forma Polaków pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca w głównej tabeli. Nasi siatkarze o awansie do finałów w Bolonii wiedzieli jednak wcześniej. Dzięki kompletowi zwycięstw zapewnili go sobie już po turnieju w Sofii.

Okazja do rewanżu

Polscy siatkarze do rywalizacji w Bolonii przystąpią w czwartek 21 lipca, a ich ćwierćfinałowym rywalem będzie Iran. Dla biało-czerwonych będzie to okazja do rewanżu, ponieważ właśnie z tą reprezentacją przegrali przed własnymi kibicami na inaugurację turnieju w Gdańsku. W spotkaniu zostało rozegranych aż pięć setów, lecz to właśnie nasi rywale okazali się lepsi w tie-breaku i odnieśli zwycięstwo.

Na 23 lipca zaplanowano półfinały, a dzień później zostanie rozegrany mecz o trzecie miejsce i wielki finał, w którym mamy nadzieję zobaczyć polską reprezentację.

Kadra na turniej finałowy

Wydawało się, że najtrudniejsze zadanie czeka selekcjonera kadry w związku z wyborem czternastki, która będzie rywalizowała w Bolonii. Przed kilkoma dniami Nikola Grbić opublikował listę zawodników uprawnionych do startu w turnieju finałowym.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...