STS KOD PROMOCYJNY

Siatkarska Liga Narodów. Iran pierwszym rywalem Polaków w turnieju finałowym

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówSiatkarska Liga Narodów. Iran pierwszym rywalem Polaków w turnieju finałowym

Polscy siatkarze już po drugim turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów zapewnili sobie awans do finałów w Bolonii. Pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie Iran.

Druga lokata Polaków

Biało-czerwoni podczas trzech turniejów Siatkarskiej Ligi Narodów rozegrali 12 spotkań. Aż dziesięć z nich zakończyło się ich zwycięstwem. Ulegli tylko reprezentacji Włoch i Iranu. Korzystny bilans i dobra forma Polaków pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca w głównej tabeli. Nasi siatkarze o awansie do finałów w Bolonii wiedzieli jednak wcześniej. Dzięki kompletowi zwycięstw zapewnili go sobie już po turnieju w Sofii.

Okazja do rewanżu

Polscy siatkarze do rywalizacji w Bolonii przystąpią w czwartek 21 lipca, a ich ćwierćfinałowym rywalem będzie Iran. Dla biało-czerwonych będzie to okazja do rewanżu, ponieważ właśnie z tą reprezentacją przegrali przed własnymi kibicami na inaugurację turnieju w Gdańsku. W spotkaniu zostało rozegranych aż pięć setów, lecz to właśnie nasi rywale okazali się lepsi w tie-breaku i odnieśli zwycięstwo.

Na 23 lipca zaplanowano półfinały, a dzień później zostanie rozegrany mecz o trzecie miejsce i wielki finał, w którym mamy nadzieję zobaczyć polską reprezentację.

Kadra na turniej finałowy

Wydawało się, że najtrudniejsze zadanie czeka selekcjonera kadry w związku z wyborem czternastki, która będzie rywalizowała w Bolonii. Przed kilkoma dniami Nikola Grbić opublikował listę zawodników uprawnionych do startu w turnieju finałowym.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...