Poznaliśmy nowych mistrzów Polski w siatkówce plażowej

Strona głównaSiatkówkaPoznaliśmy nowych mistrzów Polski w siatkówce plażowej

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz oraz Marcin Ociepski i Michał Kądzioła zostali nowymi mistrzami Polski w siatkówce plażowej. To te pary okazały się najlepsze podczas zawodów rozegranych w ostatnich dniach sierpnia we Wrześni. Na tamtejszych boiskach emocji nie brakowało, choć oba finały zakończyły się w dwóch setach. Z powodu problemów zdrowotnych w zmaganiach zabrakło Michała Bryla i Bartosza Łosiaka, czyli czwartej pary ostatnich Mistrzostw Europy. 

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz najlepsze

Faworytkami finału kobiet wydawały się być Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. To ten duet reprezentował Polskę podczas ostatnich Mistrzostw Europy w Monachium. Siatkarki bez większych problemów doszły do finału, jednak tam musiały uznać wyższość kapitalnie dysponowanych Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Wachowicz. To one zostały nowymi mistrzyniami Polski i wygrały w finale 2:0 (21:15, 21:18). Mecz o brąz również zapowiadał się ciekawie. W nim spotkały się duety Joanna Wiatr i Aneta Kaczmarek oraz Nicole Jochym i Kinga Legieta. Ostatecznie lepsze okazały się te drugie. Po dość jednostronnym pojedynku wygrały 2:0 (21:16, 21:14) i na ich szyjach zawisły brązowe medale. 

Marcin Ociepski i Michał Kądzioła mistrzami Polski

Duże emocje towarzyszyły także turniejowi mężczyzn. Z powodu problemów zdrowotnych z udziału w turnieju we Wrześni zrezygnowali faworyci Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Ponadto w zawodach nie oglądaliśmy Macieja Rudola, dlatego partnerem Piotra Kantora był Jakub Szałankiewicz. Ostatecznie najlepsi w Polsce okazali się Marcin Ociepski i Michał Kądzioła. W wielkim finale w dwóch setach pokonali oni Piotra Kantora i Jakuba Szałankiewicza i dość nieoczekiwanie sięgnęli po mistrzostwo Polski. Trzecie miejsce zajęli obrońcy tytułu sprzed roku Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski. Duet ten pokonał w starciu o brąz Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka 2:0. Zawody rozgrywane były na doskonale przygotowanych obiektach we Wrześni, gdzie oglądaliśmy siatkówkę plażową na najwyższym poziomie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...