Poznaliśmy nowych mistrzów Polski w siatkówce plażowej

Strona głównaSiatkówkaPoznaliśmy nowych mistrzów Polski w siatkówce plażowej

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz oraz Marcin Ociepski i Michał Kądzioła zostali nowymi mistrzami Polski w siatkówce plażowej. To te pary okazały się najlepsze podczas zawodów rozegranych w ostatnich dniach sierpnia we Wrześni. Na tamtejszych boiskach emocji nie brakowało, choć oba finały zakończyły się w dwóch setach. Z powodu problemów zdrowotnych w zmaganiach zabrakło Michała Bryla i Bartosza Łosiaka, czyli czwartej pary ostatnich Mistrzostw Europy. 

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz najlepsze

Faworytkami finału kobiet wydawały się być Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. To ten duet reprezentował Polskę podczas ostatnich Mistrzostw Europy w Monachium. Siatkarki bez większych problemów doszły do finału, jednak tam musiały uznać wyższość kapitalnie dysponowanych Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Wachowicz. To one zostały nowymi mistrzyniami Polski i wygrały w finale 2:0 (21:15, 21:18). Mecz o brąz również zapowiadał się ciekawie. W nim spotkały się duety Joanna Wiatr i Aneta Kaczmarek oraz Nicole Jochym i Kinga Legieta. Ostatecznie lepsze okazały się te drugie. Po dość jednostronnym pojedynku wygrały 2:0 (21:16, 21:14) i na ich szyjach zawisły brązowe medale. 

Marcin Ociepski i Michał Kądzioła mistrzami Polski

Duże emocje towarzyszyły także turniejowi mężczyzn. Z powodu problemów zdrowotnych z udziału w turnieju we Wrześni zrezygnowali faworyci Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Ponadto w zawodach nie oglądaliśmy Macieja Rudola, dlatego partnerem Piotra Kantora był Jakub Szałankiewicz. Ostatecznie najlepsi w Polsce okazali się Marcin Ociepski i Michał Kądzioła. W wielkim finale w dwóch setach pokonali oni Piotra Kantora i Jakuba Szałankiewicza i dość nieoczekiwanie sięgnęli po mistrzostwo Polski. Trzecie miejsce zajęli obrońcy tytułu sprzed roku Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski. Duet ten pokonał w starciu o brąz Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka 2:0. Zawody rozgrywane były na doskonale przygotowanych obiektach we Wrześni, gdzie oglądaliśmy siatkówkę plażową na najwyższym poziomie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Łączone Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium. Czym jest sierpniowe wydarzenie?

W sierpniu 2022 roku odbędą się drugie w historii łączone Mistrzostwa Europy. Podczas sierpniowego wydarzenia w stolicy Bawarii zostaną rozegrane zmagania najlepszych Europejczyków w...