STS KOD PROMOCYJNY

Rudol i Kantor w 1/8 Mistrzostw Świata. Koniec turnieju dla Wojtasik i Kociołek

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaRudol i Kantor w 1/8 Mistrzostw Świata. Koniec turnieju dla Wojtasik i...

Polska para Maciej Rudol i Piotr Kantor odniosła spory sukces i awansowała do 1/8 finału Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej. W 1/16 turnieju rozgrywanego w Rzymie pokonali po emocjonującym starciu faworyzowanych Niemców Clemensa Wicklera i Nilsa Ehlersa. W kolejnej rundzie ich przeciwnikami będą Amerykanie Theodore Brunner i Chaim Schalk. Niestety z turniejem na tym etapie pożegnały się Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik, które uległy faworytkom z Łotwy Tinie Graudinie i Anstasji Kravcenoka. 

Kapitalny mecz w wykonaniu polskiego duetu

Duet siatkarzy plażowych reprezentacji Polski dość szczęśliwie awansował do fazy pucharowej. W grupie wygrali tylko 1 z 3 meczów, jednak inne wyniki potoczyły się w ten sposób, że zajęli drugie miejsce. Już na etapie 1/16 finału trafili na faworyzowanych Niemców Clemensa Wicklera i Nilsa Ehlersa, którzy w grupie przegrali tylko jedno spotkanie. Na szczęście Polacy nie przestraszyli się i po bardzo wyrównanym meczu wygrali 2:0 (21:19, 21:19) i awansowali do 1/8.

Pierwszy set był bardzo wyrównany od pierwszych piłek. Od stanu 6:6 kontrolę nad partią przejęli Polacy, którzy wyszli na prowadzenie 10:6. Ostatecznie nie udało się go utrzymać do samego końca i na tablicy wyników z czasem zrobiło się 19:19. Kolejne dwa punkty wygrali jednak biało-czerwoni i rozpoczęli mecz fazy pucharowej od wygranego seta. To podrażniło Niemców, którzy od początku drugiego seta dyktowali warunki gry i prowadzili. Kluczowe akcje rozegrane zostały od stanu 16:18. Wówczas Polacy zdobyli trzy punkty i wyszli na prowadzenie, a seta wygrali 21:19 i zamknęli cały mecz. 

Piotr Kantor/Maciej Rudol (POL) – Nils Ehlers/Clemens Wickler (GER) 2:0 (21-19, 21-19)

W kolejnej rundzie z Amerykanami

W meczu o ćwierćfinał Polacy spotkają się z Amerykańską parą Theodore Brunner i Chaim Schalk. Faworytami ponownie będą przeciwnicy, jednak Polacy udowodnili, że stać ich na wyrównaną grę z najlepszymi. Mecz tej fazy turnieju zostanie rozegrany w czwartek 16 czerwca. 

Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik poza turniejem

Niestety z Mistrzostwami Świata w Rzymie na etapie 1/16 finału pożegnały się Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik. Polki stoczyły zacięty bój z Łotyszkami Tiną Graudiną i Anastasją Kravcenoką, jednak nie udało im się wygrać. Oba sety przegrały 19:21 i odpadły ze zmagań. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu zdecydowanymi faworytkami były rywalki biało-czerwonych. 

Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek (POL) – Anastasija Kravcenoka/Tina Graudina (LAT) 0:2 (19:21, 19:21)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...